Тваринництво

Корів транзитної групи краще перегруповувати мінімально

Корів транзитної групи краще перегруповувати мінімально

У корів у транзитний період споживання сухої речовини має бути максимальним.

На цьому наголошує доктор Х’ю МакКонохі з компанії Zinpro, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Важливо зберегти цілісність травного тракту корів, зазначає він. А ацидоз, за його словами, є головною причиною запалення в кишківнику.

Доктор МакКонохі радить організувати достатньо вільного простору біля годівниць, щоб корови могли їсти будь-коли без конкуренції за корм.

Він також наголошує на важливості оптимального облаштування стійл і часу лежання корів, бо в комфортніших стійлах тварини довше лежать, тож менше потерпають від кульгавості.

Крім зниження споживання сухої речовини, кульгавість здатна викликати запалення, яке ще більше збільшує витрату глюкози.

Іншим важливим заходом у транзитний період є зниження рівня стресу, бо стрес стимулює імунну реакцію та позбавляє корову глюкози. Експерт радить звести до мінімуму перегрупування корів, адже супутній стрес підвищує рівень кортизолу, який, своєю чергою, зменшує споживання сухої речовини та збільшує втрату ваги з катастрофічними наслідками для глюкози. Стрес чинить довгостроковий негативний вплив на функцію печінки, а на печінку припадає значна частка вироблення глюкози.

За словами МакКонохі, влітку особливо важливо вживати весь комплекс заходів для мінімізації впливу теплового стресу на корів транзитної групи. Доведено, що тепловий стрес негативно позначається на цілісності кишківника і безпосередньо, й опосередковано як чинник розвитку ацидозу.

Нагадаємо, зменшити запалення у корів транзитної групи можна правильним доглядом.