Тваринництво

Зменшити запалення у корів транзитної групи можна правильним доглядом

Зменшити запалення у корів транзитної групи можна правильним доглядом

У більшості випадків кормові суміші в раціоні корів транзитної групи мають достатньо енергії, але неякісне утримання таких корів призводить до системного та метаболічного запалення, яке порушує розподілення поживних речовин в організмі.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зменшити запалення можна за допомогою правильного догляду, наголошує доктор Х’ю МакКонохі з компанії Zinpro.

Регульоване запалення – нормальне явище для корів у транзитний період, коли вони  відновлюються після отелення й готуються до вироблення молока. Однак нерегульоване запалення свідчить про перегодовування або сильну втрату живої ваги, інфекційні захворювання, таких як мастит, і пошкодження тканин унаслідок ацидозу та кульгавості, що сукупно ускладнює транзитний період.

Усунення цих проблем пов’язано з високою витратою енергії організму, у результаті чого корова позбавляється цінної глюкози, потрібної для вироблення молока та інших важливих функцій.

Глюкоза важлива не лише як головне джерело енергії для вироблення молока, а й як ключовий стимул відновлення у корови статевої охоти й отелення, наголошує доктор МакКонохі.

Будь-яке запалення пов’язано зі значною витратою глюкози. Чим сильніший запальний процес, тим більше потерпає продуктивність корови. Усунути цю проблему швидко лише посиленою годівлею не завжди вдається.

«Для вироблення 1 кг молока корові потрібно близько 100 г глюкози – це тільки для утворення лактози, – пояснив доктор МакКонохі. – Для боротьби із сильним запаленням організм витрачає 1 кг глюкози що 12 годин, що дорівнює втраті 10 кг молока. Тобто збиток сягає 20 кг молока на добу».

Та запалення подібної інтенсивності трапляються у незначного відсотка корів. У більшості стад запалення у 10% поголів’я може перевищувати базовий рівень через зростання кількості соматичних клітин, кульгавість, респіраторні захворювання, ураження скакального суглоба чи дерматит. Отже, у стаді з 1 тис. голів втрати молока складатимуть близько 2 тонн на добу, підсумував доктор Х’ю МакКонохі.