Тваринництво

Консультант назвав найбільші ветпроблеми птахівників

Консультант назвав найбільші ветпроблеми птахівників

Рівень діагностики, обмеженість ветлікаря одним господарством та лояльний держконтроль виробників є найбільшими ветпроблемамами українськиї птахівників.

Про це в інтерв’ю в журналі «Наше птахівництво» розповів Ян Шептицький, лікар ветеринарної медицини, незалежний консультант із птахівництва. 

«Основною проблемою є невисокий рівень діагностики, – зазначив він. – Це не питання наявності достатньої кількості лабораторій у країні, бо хороших лабораторій якраз вистачає».

Часто лікар ветеринарної медицини не знає, що робити у тій чи іншій ситуації, – наголосив консультант. Погіршує ситуацію те, що тут лікар працює в штаті однієї птахофабрики. Тобто він не знає, як і що відбувається в інших господарствах. У Європі зазвичай один лікар ветеринарної медицини обслуговує 20–30 господарств, що дає можливість отримати ширше уявлення про різні проблеми й отримати більший досвід. Завжди краще, коли ти маєш змогу побачити проблему, захворювання безпосередньо в господарстві, а не прочитати про них у книжці. 

«Також в Україні не є дуже жорстким державний контроль виробників, – підкреслив Ян Шептицький. – І коли немає професійних інспекторів, які добре знають свою справу і здійснюють якісний контроль виробництва харчової продукції, то і, відповідно, немає гарантії отримання якісної сировини, корму тощо господарствами. Звичайно, що перспектива жорсткого контролю нікому не подобається, але в результаті самим виробникам тваринницької продукції було б працювати легше, якби такий контроль був прозорим і ефективним».

Читайте також: Як діагностують синдром зниження несучості