Тваринництво

Коли можна діагностувати кісти яєчників у високопродуктивних молочних корів

Клінічні ознаки, що супроводжують кісти яєчників у корів, можуть змінюватися.

Відсутність статевої циклічності є найпоширенішою з таких клінічних ознак, особливо протягом двох-трьох місяців після отелення.

У пізніший період лактації можуть бути виявлені нерегулярні статеві цикли та розвиток статевої поведінки, характерної для самців.

Під час еструсу за розвитку фолікулярної кісти овуляція не відбувається, а тільки одна кіста заміщується іншою. Відповідно корови є неплідними у цей період.

У цих корів спостерігається розвиток ознак німфоманії та нерегулярні статеві цикли. Багато дослідників уважають, що кісти яєчників, що діагностуються до закінчення післяотельного періоду, не впливають на фертильність корів. Водночас ці вчені стверджують, що в разі діагностики кіст у пізніший період лактації відбувається зниження відтворної функції корів.

Тому у високопродуктивних молочних корів найімовірніший час для постановки діагнозу становить 5-9 тижнів після отелення.  Але виявлення ановуляторних фолікулів у перші тижні після отелення не слід розглядати як дисфункцію яєчників. Із практичного погляду, порушення функції яєчників може бути запідозрене в разі виявлення ановуляторних фолікулів не раніше як через 7 тижнів після отелення – час, коли репродуктивна функція має повністю відновитися.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!