Тваринництво

Головні пункти стратегії боротьби з мікотоксинами у кормах для птиці

Комплексна стратегія боротьби та контролю мікотоксинів є запорукою високого статусу здоров’я та продуктивності птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Вона, зокрема, передбачає контроль якості вхідної кормової сировини на наявність токсинів. Особливо це стосується зерна та продуктів його перероблення: ячменю, кукурудзи, пшениці, висівок пшеничних, шротів, макухи тощо.

Наразі методи контролю включають тестування безпосередньо на фермі експрес-аналізатором та у спеціалізованих лабораторіях. Так, перший метод дає змогу оцінити ступінь ураження зерна мікотоксинами за короткий проміжок часу.

На практиці для розуміння ступеня ураження корми найчастіше тестують на наявність двох-трьох токсинів, зокрема афлатоксин, охратоксин чи Т2-токсин, які є найнебезпечнішими для птиці.

Також важливий вибір надійних постачальників сировини високої якості, яку вирощували з дотриманням належної агрономічної практики.

Велику увагу приділяють дотриманню належних умов зберігання корму: контроль та підтримання оптимального рівня вологості та мікроклімату, правильний менеджмент потужностей для зберігання тощо.

Крім того, необхідний контроль якості готового корму та рівня ураження мікотоксинами.

За перевищення середнього порогу ризику негативний вплив токсинів знижують за допомогою адсорбувального засобу.