Тваринництво

Джерелами додаткових метильних груп для тварин є кілька речовин

Джерелами додаткових метильних груп для тварин є кілька речовин

Організм птиці не здатен синтезувати метильні групи. Вони надходять від донорів метильних груп, які отримують через комбікорм, пише журнал «Наше птахівництво».

Наявність достатньої кількості метильних груп життєво важлива для синтезу РНК і ДНК, регуляції генів, імунної функції, синтезу білка і метаболізму жирних кислот. Усі більш ніж 50 найважливіших процесів метилювання мають спільну потребу в субстраті – метильних групах.

У процесі розвитку тварин ці процеси є важливими не лише для підтримання основних життєвих функцій, а й для забезпечення потреб у рості.

Основним джерелом метильних груп для тварин є метіонін. Однак він – не лише основне джерело метильних груп, а й незамінна амінокислота, що потрібна для синтезу білка й інших процесів. Після того, як метіонін віддає свою метильну групу, утворена цитотоксична молекула – гомоцистеїн – може бути повторно метильована (якщо є додаткові джерела метильних груп) або перетворена на цистеїн, коли немає доступних метильних груп для повторного метилювання.

Є кілька речовин, що функціонують як джерела додаткових метильних груп, включно з фолатами, холіном і бетаїном. Холін додають у корм як донор метильних груп і для економії метіоніну. Холін – провітамін, і його потрібно значно більше, ніж інших вітамінів.

Крім того, холін виконує низку інших важливих функцій в організмі, включно як попередник для синтезу нейромедіаторів; як необхідна складова клітинних мембран, як компонент, що потрібен для жирового обміну в печінці, як донор метильної групи після окислення до бетаїну.

Довідка

Метильні групи – це молекули, що складаються з одного центрального атома вуглецю, пов’язаного з трьома атомами водню, які є частиною більшої молекули. Вони беруть участь у метилюванні, що суттєво впливає на функції клітин організму, під час якого вся група переходить від однієї молекули до іншої.