Тваринництво

Додавання сапропелю дозволить здешевити раціони птиці

Додавання сапропелю дозволить здешевити раціони птиці

Однією з перспективних кормових добавок, що знижує собівартість раціонів птиці, може бути сапропель – мулові відкладення озер, ставків, водоймищ.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Склад сапропелів різних родовищ і навіть одного і того ж родовища неоднаковий. Складається сапропель в основному із залишків водних рослин і тварин, що розклалися і не розклалися. У сільському господарстві сапропель відомий як добра підгодівля для сільськогосподарських тварин й органомінеральне добриво. У сапропелю вдало поєднуються макро- і мікроелементи, вітаміни, гумінові кислоти, біостимулятори й інші фізіологічно активні речовини.

Сапропель багатий не лише солями, а й ферментами, які, потрапляючи в організм птиці разом із поживними речовинами, сприяють повнішому використанню органічних речовин і зменшенню втрат, пов’язаних із процесами розпаду.

За згодовування сапропелю у птиці стимулюються функції травного тракту, поліпшується перетравність і засвоюваність поживних речовин, збільшується асиміляція кальцію.

Сапропель рекомендується використовувати у натуральному (сирому), промороженому (крихта) і сухому (гранули) вигляді. Сапропель можна згодовувати птиці у вигляді брикетів, гранул, порошку, додавати їх до комбікормів, використовувати як наповнювачі в преміксах.

Приготування зневоднених форм сапропелю дасть змогу застосовувати їх повсюдно, незалежно від видобутку і сезону року. У спеціалізованих промислових птахівничих підприємствах слід використовувати сапропель зниженої вологості – 15-30%.

ЯК повідомлялося, економічно доцільно додавати сапропель до раціону несучки зі зниженим рівнем тваринних кормів дозою, що не перевищує 4%.