Тваринництво

Дія підкислювачів посилюється, коли вони містять декілька кислот

Дія підкислювачів посилюється, коли вони містять декілька кислот

Органічні кислоти (підкислювачі) та їхні солі часто застосовують для годівлі птиці в раціоні в основному для консервації кормів, пише журнал «Наше птахівництво».

Молочна, бурштинова, фумарова, лимонна кислоти та їхні похідні використовують як стимулятори фізіологічних функцій організму птиці. Коротколанцюгові органічні кислоти, які є природними метаболітами, що асимілюються в організмі, – один із найефективніших заходів боротьби з мікроорганізмами та грибами.

Дія підкислювачів посилюється, коли вони містять декілька кислот: ефективніші ті, що містять синергічно підібрані комбінації моно-, ди- та тригліцеридів жирних кислот. Вони впливають на весь кишківник птиці, незалежно від значення рН.

Після застосування підкислювачів збільшується кількість корисної мікрофлори кишківника курчат, пригнічується ріст і розвиток умовно-патогенної і патогенної мікрофлори (Salmonella, E. coli), а також збудників плісняви у кормах.

У кишківнику курчат органічні кислоти пригнічують гнильні процеси, активізують роботу ензимів та покращують процеси травлення корму. Відповідно рН умісту та мікробне навантаження в шлунково-кишковому тракті птиці зменшуються, краще засвоюються поживні речовини корму, збільшується приріст маси курчат та зменшується частота розладів травної системи. Це підвищує загальну резистентність організму курчат, пришвидшує ріст і покращує збереженість птиці.

Довготривале використання органічних кислот у годівлі не викликає стійкості до них мікроорганізмів, тому це – один із пріоритетних напрямів у годівлі тварин. Доведена й антиоксидантна і нейротропна дія органічних кислот та їхній нормалізувальний вплив на енергетичний обмін в організмі тварин, процеси біосинтезу, загальний фізіологічний стан.

Ураховуючи те, що препарати-підкислювачі проявляють різну дію у відділах шлунково-кишкового тракту птиці за різного значення рН, дослідники продовжують розроблення нових кормових добавок і препаратів на основі органічних кислот.

Як повідомлялося, на птахофабриках МХП основними препаратами є органічні кислоти.