Тваринництво

Білу широкогруду породу індиків найчастіше використовують для виведення бройлерних кросів

Найпоширеніша у світі батьківська форма для виведення бройлерних кросів індиків – біла широкогруда порода. На її основі створено значну кількість ліній, пише журнал «Наше птахівництво».

Усередині породи є три кроси, виведені в британській компанії «Рівер Рест» за використання 10 ліній. Кроси відрізняються ваговими показниками:

• легкі: в 13 тижнів набирають вагу 3,8 кг. У 20 тижнів маса самців сягає 8-9 кг, самок – 4,5-5,5 кг;

• середні: в 13 тижнів набирають вагу 4,1 кг. У 20 тижнів маса самців – 15-17 кг, самок – 6-7 кг;

• важкі: в 13 тижнів набирають вагу 5,2 кг. У 20 тижнів маса самців – 22-25 кг, самок – 10-11 кг.

Оптимальний строк відгодівлі білих широкогрудих індиків – 90-100 діб за високого виходу м’яса з тушок. Самки розпочинають яйцекладку у віці 9 місяців.

Унаслідок схрещування у їхніх нащадків проявляється зростання продуктивних характеристик, тому непоодинокі випадки переважання за продуктивними якостями потомства над батьківськими особинами на більш ніж 20%. Проте варто звертати увагу на сумісність материнських ліній.

У вирощуванні товарного стада індики бройлерного кросу досягають забійних кондицій у віці 5-6,5 місяців. Слід ретельно дотримуватися технологічних схем вирощування, основних показників біобезпеки, бо представники таких кросів надзвичайно чутливі до порушень умов годівлі, догляду й утримання.

Як повідомлялося, розведення індиків на м’ясо – вигідний напрям для підприємств.