Тваринництво

Агрофірма «Пісчанська» має лише три раціони для ВРХ, але вміло ними управляє

Агрофірма «Пісчанська» має лише три раціони для ВРХ, але вміло ними управляє

Агрофірма «Пісчанська» (Харківська область) розробила три раціони для годівлі корів: один – для дійних і два – для сухостійних.

Про це AgroTimes розповів керівник із тваринницького напряму агрофірми Костянтин Джуман.

«Чим більше раціонів, тим складніше людині працювати, – аргументував він. – Простота і зрозумілість дозволяє чіткіше дотримуватися вимог у годівлі щодо інгредієнтів корму, ваги тварин тощо. Складність призводить до помилок, і навіть дрібні можуть спричинити проблему на виробництві».

Утім, на фермі вміло керують раціоном, наприклад для покращення здоров’я корів.

Так, якщо на УЗД телиць, які досягли віку 12 місяців і яких готують до осіменіння, виявили якісь проблеми, насамперед оперативно коригують годівлю. Залежно від ситуації, одним тваринам готують бідніший раціон, іншим дають об’ємніші корми з меншою кількістю енергії.

«У телиць для успішного осіменіння та народження здорового потомства мають бути сформовані репродуктивні органи, – зауважив Костянтин Джуман. – Якщо яєчник чи фолікул відстають у розвитку, ми додаємо в раціон таких тварин вітаміни – з кормом чи ін’єкційно».

На підприємстві намагаються уникати додаткових стресів для тварин. Тому вводять у раціон телиць і корів сухостійного й транзитного періодів вітамінно-мінеральні добавки.

Як повідомлялося, корова Бекманія з агрофірми «Пісчанська» відзначена за рекордну кількість лактацій (11) і надоїв молока.

Довідка

Агрофірма «Пісчанська» утримує 3,1 тис. голів великої рогатої худоби: 1150 – дійних і 1340 фуражних корів. Середня продуктивність корів – 35 л молока на день.