Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В Україні назвали трьох корів із найвищою життєвою продуктивністю

Асоціація виробників молока (АВМ) визначила трьох вітчизняних корів-рекордисток із найвищою життєвою продуктивністю.

У конкурсі «Молочні рекорди України» цього року з’явилася нова номінація – «Найвища пожиттєва продуктивність», зазначили в АВМ. У ній змагалися корови, які живуть і продовжують працювати в стаді понад 8-10 лактацій і при цьому дають рекордні надої.

У 2021 році переможницями стали три корови з двох господарств. Перше місце посіла Бекманія з агрофірми «Пісчанська» (Харківська область) , яка має 11 лактацій, а надої сягають 119 811 кг молока.

Друге і третє місце – у Жакетки і Боєвої – зі СТОВ «Промінь» (Миколаївська область). У них відповідно дев’ять лактацій, 99 636 кг молока та сім лактацій, 95 533 кг молока.

Побутує думка, що в Україні високопродуктивні корови не живуть довго в стаді. Буквально дві-три лактації і все. Та грамотна організація умов утримання, комфорту тварин, ветеринарного догляду за ними доводить, що в Україні можна утримувати корів-рекордисток, які готові змагатися зі світовими лідерками.

«Впевнені, що дотягнемося скоро і до рекорду США, чия корівка-рекордистка дала понад 300 тонн молока», – зазначила генеральна директорка АВМ Ганна Лавренюк.

Як повідомлялося, «Промінь» годує телят кормом за унікальним рецептом і отримує добрі прирости.

Нагадаємо, агрофірма «Пісчанська» добудовує ще один корпус молочнотоварного комплексу.

Журнали