Тваринництво
Головне:
Тваринництво

60% промислового свинопоголів’я в Україні утримують 55 найпотужніших свиногосподарств

Асоціація «Свинарі України» (АСУ), сайт PigUa та журнал «Прибуткове свинарство» оновили рейтинг найпотужніших промислових свиногосподарств України.

Цього року рейтинг сформований переважно традиційними його учасниками: понад ¾ підприємств брали участь в опитуванні минулого року. Та серед дюжини «нових» є підприємства, які повернулися до цього переліку після паузи, – «Агро-Овен» та «Віра-1».

До першої п’ятірки увійшли «АПК-Інвест», «Нива Переяславщини», «Ґудвеллі Україна», Глобинський свинокомплекс та «Агропродсервіс».

Рейтинг не відображає всіх операторів галузі, що утримують від 300 свиноматок. Адже частина виробників поки не готові відкрито заявити про свої здобутки, зауважили в АСУ.

Неоднозначний 2020 рік приніс чимало несподіванок вітчизняним виробникам свинини та змусив вкотре переглянути свою готовність надалі працювати у секторі. Так, через несприятливу ринкову ситуацію в кінці року низка операторів озвучували плани щодо скорочення поголів’я та виходу з ринку, нагадали в АСУ.

«Водночас статистичні дані свідчать, що 2021 рік промислове свинарство почало майже з 10%-м приростом «стартового» поголів’я, – зазначили в профільній асоціації. – Тож робимо висновок, що мінорні настрої окремих підприємств не мали критичного впливу на ситуацію в галузі: когорта свинарів звужується, проте ті, хто в ній залишаються, продовжують розвиватися».

Зокрема, понад 45% респондентів за підсумками 2020 року збільшили маточне поголів’я й обсяги реалізації живця свиней. Відтак сумарне поголів’я свиноматок учасників рейтингу найпотужніших промислових свиногосподарств на початок цього року склало 174 тис. голів проти 161 тис. голів рік тому.

Загальне поголів’я свиней учасників рейтингу сягнуло 2,17 млн голів (+0,2 млн) та 60% промислового свинопоголів’я в Україні.

Сукупна реалізація живця на забій за підсумками 2020 року становила 380 тис. тонн. Це відповідає 73% промислової пропозиції свинини в країні. Отже сукупна частка 55 свиногосподарств із рейтингу зросла на 6%, зазначили в АСУ.

Журнали