Техніка

Сканери для ґрунту заощаджують кошти та час

Сканування ґрунту визначає певні його параметри та ділянки з різними характеристиками у межах одного поля. Відтак, це підвищує ефективність оперативного планування та господарювання загалом.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«На ринку з’явилися різноманітні сканери для ґрунту, що здатні визначити його параметри в режимі реального часу. Деякі вимірюють електропровідність ґрунту. На основі цього можна визначити відмінності в гранулометричному складі, вмісті поживних речовин і кислотності», – зазначають у статті.

Інші сканери здатні фіксувати ущільнення, структуру й вологість ґрунту в режимі реального часу.

Є навіть прилади, що можуть з низькою точністю визначити хімічний склад ґрунту, вони є універсальними та мають низьку вартість. Таким чином можна визначити концентрацію всіх хімічних елементів на місці, в польових умовах, без попередньої підготовки ґрунту.

«На основі цих даних формується сітка для відбору зразків, що дає змогу заощадити значні кошти на хімічному аналізі. Оскільки сканери можуть визначити рівень кислотності, вміст органіки або наявність і глибину переущільненого шару, цю інформацію можна використовувати в оперативному планування», – відзначають в публікації.

Нагадаємо, сканер Soilscan визначає вміст азоту в ґрунті. Разом з тим John Deere пропонує систему сканування рослинної маси перед жаткою.