Агромаркет

Сучасні засоби аналізу ґрунту і культур, розподіл системи живлення рослин оптимізують затрати за несприятливих погодних умов, – досвід «Агрейн»

Підвищити врожайність за різних погодних умов можна, якщо максимально розділити живлення рослин і використати інноваційну техніку тестування та внесення мінеральних добрив.

Про це розповів Тарас Корнієнко, заступник начальника відділу рослинництва ТОВ «Консалт агро» під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

«У 2020 році ми вирішили поділити нашу систему живлення і не вносити одразу основні й азотні добрива. Додали до основного внесення комплексні добрива (Амофос або Калій хлористий, з азотних – Безводний аміак). Під час посіву внесли стартові добрива і в червні за настання періоду найбільшого азотного споживання кукурудзи провели аналіз листка та ґрунту, визначили потребу в азоті та за допомогою системи Y-Droop внесли КАС-32», – зазначив Тарас Корнієнко.

За його словами, для того, аби додавати правильну кількість КАСу з азотом, компанія придбала тестери:  Yara N-Tester для оцінювання по листу рівня поглинання азоту культурою і сканер Soilscan для визначення вмісту азоту в ґрунті, який більш детально дає можливість розрахувати норму добрива під заплановану врожайність.  

«Ми придбали сучасні розкидачі мінеральних добрив від Amazone, здійснили аналіз ґрунту і диференційовано вносили добрива там, де встигли зробити аналізи. Але найголовніше наше придбання – система Y-Droop, якою обробили площу 3 тис га. Ми внесли КАС відповідно до результатів тесту сканера Soilscan, і кукурудза на цій площі зовсім змінила свій зовнішній вигляд, а качани сформувалися краще. Для пшениці зробили азотне підживлення КАСом на початку виходу колоса, проаналізувавши стан посівів та опираючись на прогноз погоди (перед дощем), і всю пшеницю зібрали другого класу», – зазначив Тарас Корнієнко.