Агрономія

Весняне позакореневе підживлення озимини варто поєднати із захистом посівів

Для покращення якості зерна пшениці озимої важливо провести позакореневе підживлення шляхом обприскування посівів у фазу початку наливу зерна. Підживлення по прапорцевому листку у фазі молочної стиглості зерна сечовиною 23-26 кг/га д. р. підвищує урожайність зерна на 0,15 т/га, білка в зерні – 1,5-2,5% і сирої клейковини на 2,4%.

Про це свідчать дослідження Генічеської дослідної станції  ДУ ІЗК НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Внесення азотних добрив успішно поєднується з одночасним внесенням інсектицидів у вигляді бакової суміші для боротьби з шкідниками пшениці озимої, зокрема, клопом шкідливою черепашкою. Витрати робочого розчину слід витримувати у межах 200-250 л/га.

Науковці зауважують, що лише комплексна система мінерального удобрення озимих зернових культур може максимально задовольняти потреби рослин поживними речовинами впродовж всієї вегетації озимини. Так, у допосівний період мають бути внесені фосфорні добрива із загортанням в ґрунт не менше ніж на 10–15 см.

Азотні та калійні мінеральні добрива можуть застосовуватися як до, так і під час сівби. Після збирання врожаю пшениці озимої (особливо по чорному пару) доцільно поповнити ґрунт запасами поживних речовин, обробивши рослинні рештки біодеструктором.

Нагадаємо, підживлення озимини по мерзлоталому ґрунту краще виконати завчасно, ніж із запізненням.