Техніка

Carrier – найкращий інструмент для оптимізації витрат на обробіток ґрунту

Carrier –  найкращий інструмент для оптимізації витрат на обробіток ґрунту

Купуючи нову техніку, хочеться бути впевненим, що якість її роботи не розчарує і витрати окупляться з лишком. Для того щоб уникнути зайвих ризиків, перевагу варто надавати перевіреним агрегатам, які добре зарекомендували себе на ринку. Дисковий культиватор Carrier саме з таких. Щороку кількість користувачів цієї машини невпинно зростає, а коло шанувальників розширюється. До них належить і Андрій Євгенович Максимець, власник і керівник ТОВ «Ордів-Агро», що розташоване в селі Ордів Радехівського району Львівської області, який розповів про свої враження від роботи культиватора.

 

 «Наше господарство було створене в 2001 році й розпочинало свою діяльність лише з 20 га, – розповідає Андрій Максимець. – Коли ми починали працювати, то зазвичай отримували невеликі поля з різною конфігурацією, які до того ж були дуже запущеними. Пирій ріс по пояс, і доводилось ретельно готувати ґрунт, щоб можна було щось посіяти. Тим не менш, із кожним роком ми добирали землю і поступово розширились до 700 га.   

 
 

На сьогодні в господарстві вирощуються такі культури, як озима пшениця, цукрові буряки, соя, кукурудза, горох, гречка, ярий ячмінь, озимий ріпак. Асортимент значний. Таким чином я намагаюсь дотримуватися певної сівозміни, а також диверсифікувати виробництво, перестраховуючись від непрогнозованого ринку.

 

Враховуючи, що наші поля невеликі і досить розкидані це викликає певні незручності, пов’язані з постійними переїздами з одного масиву на інший. Наприклад, пшениця вирощується на 220 га, які розташовані на 12 різних за розміром і конфігурацією полях. Тому техніку ми зазвичай обираємо компактну і високопродуктивну.

 

Взагалі в господарстві різної техніки вдосталь. Якщо чогось не вистачає, я зазвичай це купую. Більшість техніки вітчизняного виробництва, але вона не стара. Якщо ж серед вітчизняного асортименту я не знаходжу того, що мені потрібно, тоді купую зарубіжний агрегат. Саме так вийшло і з Carrier 420, який ми придбали на початку року.

 

Відпрацювавши ним цей сезон я вже можу зробити певні висновки по результатам його роботи.

 

Однією з основних переваг Carrier є те, що  культиватор дозволив нам скоротили кількість операцій, що в свою чергу пришвидшило проведення посівної кампанії, а також зменшило витрати палива та кількість задіяних працівників.

 

Раніше після оранки я спочатку проводив культивацію, далі застосовував «Європак», щоб добре вирівняти ґрунт, і лише потім відбувалась сівба. Цього року спробував працювати після оранки лише Carrier і далі сіяв. Результат підготовки грунту виявився чудовим. На оброблених ним полях ми отримали гарні сходи. Єдиний момент – перед початком роботи потрібно звертати увагу на стиглість ґрунту, щоб уникнути його трамбування, адже коток у культиватора важкий – металевий. До речі, я спеціально обирав такий коток, адже ним краще працювати у вологих умовах. 

Сподобалось мені і те, що Carrier 420 вирізняється високою продуктивністю. Ми ним працюємо на швидкості 12 км/год, хоча можна і швидше, що, незважаючи на невелику ширину захвату, дає змогу оперативно проводити обробіток ґрунту.

Раніше ми працювали 3,8-метровою бороною та 6-метровим ґрунтообробним комплексом «Європак» зі швидкістю 8 км/год. З 4-метровим Carrier продуктивність завдяки більшій швидкості не зменшилась, а в порівнянні з 3,8-метровою бороною відчутно зросла. При цьому покращилась якість роботи.

 

У цілому 30 га за 8-робочий робочий день культиватор може обробити спокійно. Тут, звичайно, потрібно враховувати різну конфігурацію та невелику площу наших полів, що потребує постійних розворотів та переїздів.

 

Ще один цікавий момент – на культиватор можна встановити міні-сівалку BioDrill для сівби дрібнонасінних культур. В нашій технології з використанням сидератів це дуже зручна річ. Однією з переваг BioDrill є можливість проведення сівби одразу після збирання попередника, коли ґрунт іще не висушений. Все це здійснюється за один прохід, при цьому економляться паливо і час у дуже напружену пору польових робіт.

Взагалі основна робота Carrier для нас полягає в проведенні обробітку ґрунту на всіх площах одразу після збирання культур, крім цукрових буряків. Таким чином, ми маємо змогу вчасно заробити рослинні рештки, що дозволяє покращити їх розкладання та запобігає поширенню хвороб у інтенсивних сівозмінах.

 

Хочу відмітити, що я одразу купував варіант культиватора зі штригельною бороною, яка встановлюється перед робочими органами – дисками. Це ще одна необхідна для нас річ. Штригельна борона дає змогу рівномірно розтягувати масу решток, яку комбайн погано розподілив на полі. А у нас така проблема існує, з огляду на велику кількість соломи, адже врожай, слава Богу, 7–8 т/га.

 

На завершення можу сказати одне: я обирав цей культиватор цілеспрямовано і зовсім не шкодую. Стерньова культивація, підготовка насіннєвого ложа, ущільнення та коткування, вирівнювання борозен – Carrier має унікальний спектр застосування. Він дозволив нам скоротити кількість проходів на полі та зменшити вартість обробки гектара і в цілому чудово доповнив наш парк техніки».

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!