Овочі-Ягоди-Сад

З посадженої в квітні суниці садової комерційний урожай почали збирати у липні

З посадженої в квітні суниці садової комерційний урожай почали збирати у липні

Овочеве господарство Fresh Hub із села Йосипівка Одеської області розширило діяльність – у квітні 2020 року заклало ягідник. А вже в липні почали збирати комерційний урожай, за сезон з куща взяли близько 1 кг ягод.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Перші 5000 кущів висадили у квітні у відкритий ґрунт, – розповіла агроном господарства Fresh Hub Лариса Пушкова. – Під них відвели ділянку трохи більше ніж 12 соток. Сорт, який ми обрали, дозволяє вже в рік висаджування зібрати врожай до 1 кг ягід із куща. Щоб покращити водно-повітряний режим для рослин, ми зробили підняті гряди. Вони мають ширину 80 см, між грядами відстань 75 см. Гряди накрили чорною мульчувальною плівкою, на грядах проклали дві крапельні стрічки, по одній для кожного ряду рослин».

За словами агронома, сорт Аліна, який почали вирощувати у Fresh Hub, нейтрального світлового дня. Має красиві ягоди правильної конічної форми, інтенсивного червоного забарвлення, з яскравою глянцевою шкіркою. М’якоть приємна на смак: соковита, солодка, ніжна. Кількість цукрів у ягоді не змінюється протягом усього періоду плодоношення. Ягоди запашні, мають яскраво виражений суничний аромат. Сорт продуктивний, із розтягнутим у часі плодоношенням, з ранньої весни (дозріває у відкритому ґрунті майже одночасно із сортом Клері) до пізньої осені. Останні ягоди у 2020 році збирали до 24  листопада, до самих приморозків. Але рослини накривали агроволокном.

«Суниці садові на грядах висаджували в шаховому порядку з відстанню 50 × 50 см, тобто з відстанню 50 см в ряду і 50 см — між рядами на гряді. Така схема посадки забезпечує хороше провітрювання кущів і створює сприятливі умови для розвитку кореневої системи кожної рослини», – зауважила Лариса Пушкова.   

Касетні саджанці почали висаджувати 14–16 квітня. Перед висаджуванням розсаду ретельно полили.

Читайте також: На 90 м² вертикальної ферми виростять стільки полуниці, як на 1 га землі