Овочі-Ягоди-Сад

На 90 м² вертикальної ферми виростять стільки полуниці, як на 1 га землі

У кооперативі Onubafruit в провінції Уельва (Іспанія) розпочато високотехнологічний пілотний проект вертикальної ферми з вирощування полуниці, розроблений Telefónica та Vertical Green, який дозволить дистанційно контролювати всі виробничі параметри.

Про це повідомляє HortiDaily.

Полуницю вирощуватимуть без субстрату, на вертикальних стінках у закритих контейнерах. Дані про температурe, вологість або освітлення, будуть збиратися за допомогою високоточних датчиків Інтернету речей (IoT), розміщених у посівах. Ці пристрої підключені до центральних серверів через мережі передачі даних, якими керує платформа IoT від Telefónica, Kite Platform. За допомогою алгоритмів стає можливим визначити ідеальну кількість поживних речовин, фотосинтетичного випромінювання, зрошення та атмосферних значень для кожної культури в кожній фазі росту.

Ця база даних допоможе виробникам покращити врожай та забезпечити найкращі параметри вирощування без необхідності використовувати добрива та не турбуючись про погоду.

У рамках пілотного проекту будуть вирощувати сорти нейтрального дня.

Менеджер рішень Інтернету речей та відео Telefónica, Марія Євгенія Барборе, сказала, що «разом з Vertical Green ми розробили комплексне рішення, яке дозволяє нам підключати об’єкти завдяки мережі вузькосмугових IoT від Telefónica. Ми прагнемо, щоб виробничий цех був максимально автоматизований, щоб виробник міг керувати ним віддалено».

«Виробники тепер мають інструмент, який дозволить їм перенести свої виробництва та зробити їх круглорічними. Вся справа у вирощуванні в контрольованих просторах, що зменшує вплив на навколишнє середовище та споживання води, забезпечуючи стійке виробництво з високою щільністю на невеликих територіях, – сказав Хуго Скагнетті, генеральний директор Vertical Green. – Ми говоримо про те, щоб виробляти таку ж кількість овочів, як на 10000 м² землі всього за 90 м²».

Читайте також: Теплицю опалюватимуть від криптовалютної ферми