Овочі-Ягоди-Сад

Європі, скоріше всього, доведеться імпортувати картоплю

Європі, скоріше всього, доведеться імпортувати картоплю

Через спеку цього літа прогнозується, що пропозиція картоплі в світі буде нижчою, оскільки більшість країн очікують нижчого врожаю, і Європі, скоріше всього, доведеться імпортувати продукцію.

Про це йдеться в огляді світового ринку картоплі FreshPlaza.

В огляді зазначають, що також викликає велике занепокоєння значне збільшення витрат на енергоносії, оскільки багато фермерів не хочуть зберігати врожай в умовах високих цін на електроенергію. Зокрема Європі, ймовірно, доведеться звернутися до імпорту, щоб покрити високий попит на ринку цього сезону.

Нідерландська картопля стає надто дорогою для африканських країн. Їх виручає східна Європа. Через посуху цього сезону в Бельгії урожайність картоплі буде нижчою, ніж у неврожайному 2018 році. Ціни високі, і виробники, які мають вільну картоплю, дуже спокусливо продати її зараз та звести витрати на зберігання на нуль.

Жодна країна в Європі не може говорити про хороший урожай. Незначний виняток становлять Нідерланди та північна Німеччина, але це не врятує ситуацію в Європі.

Попит і пропозиція на німіцькому ринку здебільшого відповідає один одному.

У Франції  врожайність нижче середнього, а продажі помірні. В Ірландії є стабільний попит проте знижена врожайність. У Великобританії побоюються щодо якості.

В Італії врожай менший, попит непоганий, і його задовольняють ті, хто хоче спекулювати. Тому ціни ростуть.

Ві Іспанії картоплярі постраждали від посухи, мають зростання витрат на виробництво тому підвищують ціни на картоплю.

Читайте також: Ціни на картоплю у Великобританії зросли на 60%