Овочі-Ягоди-Сад

Як запобігти пошкодженню культур яблуневою плодожеркою

Щоб не допустити пошкодження культур яблуневою плодожеркою, потрібно знати правильний час і умови, коли обробка буде дійсно ефективною.

Про це розповів канд. с.-г. наук, експерт компанії BASF Володимир Воєводін, пише журнал «Садівництво по-українськи».

«Обробку потрібно робити до відродження гусениць, бо гусінь доступна для дії інсектициду лише 2-3 години після відродження. Плоди повинні бути токсичні для гусені протягом усього періоду шкодочинності (приблизно до середини серпня). Це зумовлено періодом тривалого льоту і здатністю гусені пошкоджувати два плоди. Найбільш шкодочинне і найчисельніше перше покоління, тому на ньому треба зосередити основні зусилля, тоді від наступного покоління буде набагато менше проблем», – зазначає експерт.

За його словами, труднощі в боротьбі з лускокрилим шкідником пов’язані з високими температурами, за яких відбувається їх розвиток, бо тоді ЗЗР не виявляють максимальної ефективності. Крім того, личинки лускокрилих комах розвиваються та шкодять в важкодоступних місцях – на нижній стороні листя або в середині плодів.

«Строки обприскування визначають за допомогою феромонних пасток, які вивішуються в саду, та виноградниках на початку льоту метеликів першого покоління. Пастки оглядають щодня, і коли протягом семи днів спостережень є 5 відловлених самців, проводять обприскування», – додає Володимир Воєводін.

Нагадаємо, яблунева плодожерка здатна знищити увесь врожай.