Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В Європі прогнозують нестачу часнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Урожай часника в Іспанії скоротився на 45%, Китай має гарний врожай, але на часник попит зріс у всьому світі. Тож з першими холодами ціни на часник можуть зрости, прозгнозує Денні Дін з нідерландської експортно-імпортної компанії Denimpex.

Про це повідомляє FreshPlaza.

«Іспанський урожай приблизно 110 тис. тонн скоротився приблизно на 45%, і те, що все ще є, має не найвищу якість. Багато часнику постраждало від нематод. Схоже, довгострокові контракти не можуть бути виконані, оскільки тривале зберігання не є стабільним з точки зору якості», – сказав Денні Дін.

За його словами, Китай отримав великий і хороший урожай за якістю та розмірами, але також має великий попит цілого світу. Оскільки світовий урожай невтішний, і коли в ЄС дійсно похолодає, запаси імпортерів закінчаться дуже швидко і виникне дефіцит.

Літні запаси продаються набагато швидше, ніж зазвичай, і доставка з Китаю набагато дорожче, оскільки вартість перевезень зросла більш ніж удвічі, а ціни в Піднебесній вже зросли приблизно на 50%.

«Останні місяці місцеві спекулянти знову зайняли вагомі позиції, і зараз вони не бажають продавати до кінця китайського Нового року, оскільки очікують, що ціна буде такою ж, як минулого сезону. Це означає, що в Китаї може відбутися ще одне підвищення цін на часник на 50%», – сказав співвласник Denimpex.

Він також додав, що існує також велика проблема щодо доступності контейнерів, оскільки експортних контейнерів у 3,5 рази більше, ніж імпортних контейнерів.

Читайте також: Китай заклав на зберігання рекордну кількість часнику

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ