Овочі-Ягоди-Сад

Урожайність органічних огірків у закритому ґрунті набагато вища

Виробництво органічних огірків і томатів, 2020 р.

Урожайність органічних огірків і томатів значно вища у менших господарств. Зокрема, це пов’язано із вирощування овочів у закритому ґрунті.

Про це зазначив Василь Шукалович, провідний фахівець зі стандартизації, сертифікації та якості, координатор плодово-ягідного напряму сертифікації ТОВ «Органік Стандарт», під час онлайн-конференції «Органічний овочевий бізнес: перспективи 2021».

Повідомляють, що наразі більшість органічних томатів та огірків вирощується на площі менше 0,1 га. У цілому органічних томатів у 2019 році було зібрано 270 т, огірків — 145 т.

«Урожайність у господарствах, де площа під огірками була меншою 0,1 га, становила 199 т/га, тоді як у більших –– 33,7 т/га, адже малі площі майже завжди означають вирощування в закритому ґрунті. Те саме по томатах: середня врожайність у  господарствах, що мали менше 0,1 га під культурою, становила 88,8 т/га, а в більших –– 60,8 т/га», – зазначає фахівець.

Разом з тим він зауважує, що проблеми, з якими стикаються виробники в органічному виробництві – це підбір засобів захисту та добрив для овочів, а також несвоєчасне використання ЗЗР. Крім того, причиною невдач є брак досвіду фермерів.

«Трансформації, які зараз відбуваються на ринку органічних овочів, дадуть позитивний поштовх у найближчі 3-4 роки», – додає експерт.

Нагадаємо, посівні площі під органічними овочами скоротились. Раніше повідомлялося про найурожайніші гібриди томатів для Західного Лісостепу.