Овочі-Ягоди-Сад

ЄС прогнозує зменшення виробництва томатів на 2%

Європейська Комісія прогнозує зменшення виробництва томатів на 2% у 2020 році через падіння виробництва на 7% в Іспанії, яка є провідною країною-виробником в Європі.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Серед найбільших виробників у ЄС на другому місці – Нідерланди, на третьому – Польща, на четвертому – Італія та на п’ятому – Франція.

У Єврокомісії відзначають, якщо виробництво в Іспанії впаде на 7% в 2020 році, воно збільшиться в Польщі, тоді як в інших країнах воно буде більш-менш стабільним. Нижча загальна врожайність очікується у спекотні місяці і зростання – взимку, завдяки опалюваним теплицям. 

Зупинка сектору HoReCa через карантин зменшила попит та ціни на свіжі томати. У той же час зросли продажі у торгових мережах, особливо дрібних сортів томатів. 

Експорт свіжих томатів з ЄС у квітні впав на 20% через пандемію. До кінця року очікується, що він зменшаться на 7% порівняно із середнім показником за останні 5 років. Разом з тим тоді як очікується зростання імпорту. Марокко імпортує більшість томатів до Європейського Союзу – 71%, далі йде Туреччина – 17%.

Читайте також: Україна нарощує імпорт томатів та огірків