Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Названо найурожайніші гібриди томатів для Західного Лісостепу

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Вчені Львівського національного аграрного університету встановили, що найвищу врожайність в умовах Західного Лісостепу за два роки мали гібриди Чіблі F1 (132,5 т/га) та Наміб F1 (130,2 т/га).

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«У Західному Лісостепу площі відкритого ґрунту під томатами поки невеликі. Останніми роками з огляду на зміну клімату з’явилася можливість збільшити їх та врожайність цієї культури. Для вирощування томатів у Західному Лісостепу недостатньо вивчено сорти і гібриди. У Державному реєстрі сортів, придатних для поширення в Україні, є великий вибір, проте різні кліматичні умови по-різному впливають на ріст і розвиток рослин. Відповідно, сорти чи гібриди, які показують добрий урожай на Півдні України, дуже часто в Західному Лісостепу дають гірші результати», – зазначається у публікації.

Вивчалися гібриди томатів Чіблі F1, Астерікс F1, Уліссе F1, Наміб F1 та Сафаікс F1 в умовах дослідного поля кафедри садівництва та овочівництва Львівського національного аграрного університету впродовж 2016–2017 років. Вирощували томати розсадою з подальшим висаджуванням у відкритий ґрунт. Врожайність томатів за роки досліджень і в середньому за два роки, яка коливалася залежно від року й гібрида від 104,9 до 140,2 т/га.

«На основі проведених досліджень можна стверджувати, що на темно-сірому опідзоленому середньосуглинковому ґрунті Львівської області гібриди томатів спроможні формувати високий урожай, понад 100 т/га. При цьому врожайність залежить як від гібридів, так і від років вирощування. Найвищу врожайність отримали за два роки вирощування у гібридів Чіблі F1 (132,5 т/га) та Наміб F1 (130,2 т/га)», – підсумовують дослідники.

Читайте також: Комерційний гібрид томатів із стійкістю до ToBRFV вийде на ринок на початку 2021 року

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ