Овочі-Ягоди-Сад

Штучний інтелект допомагає боротися з оїдіумом

Штучний інтелект допомагає боротися з оїдіумом

Вчені Корнельського університету (США) розробили робота BlackBird, який може збирати на листі винограду не менше інформації, ніж оптичний мікроскоп. У майбутньому це допоможе ефективніше боротися з хворобами з меншою кількістю пестицидів.

Про це повідомляє блог університету.

Біолог Ланс Кедл-Девідсон виводить сорти винограду, більш стійкі до оїдіуму, проте дослідження його лабораторії були утруднені через необхідність вручну оцінити тисячі зразків виноградного листя  на наявність інфекції. У партнерстві з інженера та фахівцем з інформатики Ю Цзяном вони створили роботизовану камеру, яку вони назвали BlackBird.

BlackBird може збирати інформацію в масштабі 1,2 мікрометра на піксель, що еквівалентно звичайному оптичному мікроскопу. Для кожного досліджуваного зразка листка розміром 1 см робот надає інформацію розміром 8000 на 5000 пікселів.

За допомогою штучного інтелекту із великого зображення збирається корисна інформація, аналізується та візуалізується. Це допомагає біологам краще зрозуміти процес аналізу та засвідчити отриману інформацію за допомогою моделей штучного інтелекту.

За словами Кедл-Девісона, результати разючі. Експерименти, на виконання яких у всій його лабораторії раніше йшло шість місяців, тепер займають у роботів BlackBird лише один день.

У липні 2021 року команда отримала дворічний грант у розмірі $150 тис. на початок модернізації робота BlackBird, щоб він міг бачити за межами червоно-зеленого-синього кольору в інфрачервоному діапазоні.

Якщо дослідники зможуть розробити інструменти, які допоможуть виробникам винограду виявляти хворобу на ранньому етапі, це дозволить виноградарям використовувати фунгіциди в потрібний час для профілактики, що означає менше пестицидне навантаження на рослини і на навколишнє середовище, і менше втрат врожаю.

Читайте також: Ізраїльські вчені залучили $3 млн у розробку «машинного зору», що виявляє хвороби та шкідників на сільгоспкультурах