Овочі-Ягоди-Сад

Саджанці спаржі класу B утричі дешевші за саджанці класу А

Європейські виробники спаржі купують переважно саджанці спаржі класу А, які швидше дають урожай у перші роки, адже дорога земля потребує швидке повернення інвестицій. Український виробник купив нідерландські саджанці класу В, зекономив на матеріалі та не втратив якості.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Слід враховувати, що саджанці спаржі (так звані коронки) поділяють на класи А, А+, В. Різниця між ними в тому, що коренева система у саджанців класу А більш розвинена, тому такі рослини в перші роки дають більший урожай, а В клас виходить на повну врожайність пізніше, – розповів фермер Олександр Журавель з села Горошине на Полтавщині, який вирощує спаржу з нідерландських саджанців на 1.5 га.

За його словами, європейські фермери зазвичай обирають саджанці класу А, бо земля в них дорога, їм ніколи чекати — вони орієнтуються на швидке повернення інвестицій.

Клас В вважається не настільки популярним, іноді такі саджанці втричі дешевші за клас А. 

«Приміром, мені називали такий порядок цін за саджанець: класу А — 0,35 євро, класу В — 0,15 євро. Я вирішив купувати саджанці класу В, середні та пізні сорти: Пріус і Баклім Спробував також минулого року висівати насіння сорту Аржентальська, але сходи отримав нерівномірні. Відтак зрозумів, що виробництво посадкового матеріалу — то абсолютно інший бізнес», – поділився фермер.

На другий рік після висаджування він зібрав перші 1.5 тонни спаржі з ділянки у 1.5 га.

У майбутньому планує розширити ділянку до 10 га, збільшити кількість вирощуваних різновидів та сортів.

Читайте також: Вирощування спаржі добре поєднується з вирощуванням ягід