Овочі-Ягоди-Сад

Садівник розповів як закласти бюджетний горіховий сад

Садівник розповів як закласти бюджетний горіховий сад

Садівник з Полтавщини Віталій Підберезький на сторінках журналу «Садівництво по-українськи» поділився досвідом вирощування 2 га саду, закладеного слаборослими формами волоського горіха. При невеликих площах та близькості водойми можна зекономити на крапельному зрошенні, системі внесення добрив.

«Закладання садів на основі слаборослих форм не потребує значних вкладень (тут не потрібні шпалера та затінювальна сітка), витрат на посадковий матеріал теж небагато, оскільки схема садіння — 5 × 5 м», – зауважив Віталій Підберезький.

Проте наголосив, що полив — обов’язкова умова, оскільки горіхи такого типу мають не таку потужну кореневу систему, як, наприклад, звичайний високорослий горіх. Зазвичай це посухостійка порода, яка без проблем обходиться без зрошення, але якщо розраховувати на високі врожаї і якісний плід, то про полив слід подбати. 

«Зважаючи на те, що зараз восени й узимку опадів недостатньо і ґрунт нормально не насичується вологою, поливи можна починати у травні-червні, – порадив садівник. – Молоді 1–2-річні саджанці потребують за раз 20–30 л води. Горіх ми поливаємо не часто, але щедро, щоб волога дістала як можна глибше для нормального розвитку коріння у молодого деревця. Ми у своєму горіховому саду на 2 га використовуємо полив із бочки: на таку площу це прийнятно, якщо у вас до водойми недалеко».

На думку горіхівника, ставкова вода краща за якістю від свердловинної, в ній уже є певний уміст розчинних поживних елементів, до того ж вона тепла. 

«Крапельне зрошення, звичайно, комфортніший спосіб поливу, але і дорожчий, потребує обслуговування та електроенергії, що на полі не завжди можливо. Тут уже слід зважати на конкретні наявні умови, враховуючи насамперед площу саду», – підкреслив практик. 

Він нагадав, що горіхи дуже добре реагують на удобрення, тому важливо за вирощування слаборослих горіхів удобрювати за фазами росту рослини. 

«Вносити добрива зручно з бочки, розводячи потрібну норму через верхню заливну горловину, – порадив Віталій Підберезький. – Перегній ніхто не скасовував — за його допомогою можна добре мульчувати приштамбову зону, він насичує ґрунт, але це довгочасне добриво, до того ж воно не дає горіхові всіх необхідних мікроелементів і в потрібний час. Добрива ми вносимо як під корінь з поливною водою, так і позакоренево, або здійснюємо обидва ці внесення паралельно».

Читайте також: Інтенсивні горіхові сади потрібні для швидкого отримання високого врожаю