Овочі-Ягоди-Сад

Проти ески винограду борються двома методами

Проти ески винограду борються двома методами

На відміну від екскоріозу та еутипозу до виникнення ески винограду причетна значно більше видів збудників. Наразі збудниками вважаються щонайменше чотири види грибів, тому еску часто ще називають комплексом ески. Щоб уникнути цього, саджанці занурюють у розчин фунгіцидів або обробляють гарячою водою.

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповідають В’ячеслав Власов, доктор сільськогосподарських наук та академік Ніна Мулюкіна, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова».

«У європейських виноградних розсадниках для захисту від інфікування грибними хворобами багаторічної деревини застосовують здебільшого гігієнічні методи. Ідеться про профілактику проникнення збудника у рани від щеплення – дані деяких досліджень свідчать, що під час щеплення саджанців ураження рослин грибними хворобами багаторічної деревини може сягати 30%», – зазначають дослідники.  

Вони зауважують, що іноді для профілактики нижню частину саджанців занурюють у розчини фунгіцидів, які протидіють ураженню, однак це не видаляє інфекцію повністю. 

«Одним із методів, що застосовують у розсадниках для зниження рівня ураження, є термотерапія — обробка рослин гарячою водою (+50 °С протягом 30 хв). Утім, ця процедура для рослини є стресом і може знищити частину саджанців», – йдеться у публікації.

Читайте також: Саджанець винограду має бути від 40 см