Овочі-Ягоди-Сад

Помірне обрізування покращує забарвлення яблук

Помірне обрізування покращує забарвлення яблук

Обрізування треба виконати так, щоб достатньо вивільнити яблука, що ростуть, і не зменшити надмірно поверхню листя, яке постачає асимілянти або цукри.

По це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» наголосив Казимир Томала, доктор сільськогосподарських наук, професор Варшавського університету сільського господарства (Польща).  

«Світло індукує мензими, що беруть участь у біосинтезі антоціанінів. Яблука, які ростуть у сильному затінені, не утворюють рум’янцю (не червоніють), – зазначив він. – Із практики відомо, що прикрите на дереві листками яблуко, не творить у тому місці рум’янцю. Світло є обов’язковим чинником як для синтезу антоціанів, так і для перебігу фотосинтезу, який продукує цукри». 

Дослідник наголосив, що садівник повинен дбати про правильне освітлення всіх ярусів крони яблуні. Якщо дерева ростуть на малій відстані, вони постійно затінюють себе в ряді або відкидають тінь на сусідні ряди і тим обмежують доступ світла до яблук.

Відстань між деревами в ряді і між рядами, а також форма крони істотно впливають на їх освітлення. 

«Велике значення має літнє обрізування, виконане в липні-серпні. У цей період передусім належить усувати вовчки й інші сильні пагони із середини крони. Літнє обрізування треба виконати так, щоб достатньо вивільнити яблука, що ростуть, і не зменшити надмірно поверхню листя, яке постачає асимілянти або цукри», – зазначив Казимир Томала.

Читайте також: На Дніпропетровщині замінюють звичайні яблуні Гала новішими клонами