Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Погода поки що сприяє розвитку картоплі

Погода поки що сприяє розвитку картоплі

Дощова та неспекотна погода цього року сприяє розвитку картоплі, на відміну від теплолюбних культур.

Про це в коментарі AgroTimes повідомив Ігор Мотько, директор господарства «Бровари картопля» в селі Семиполки Київської області.

«Якщо порівняти з минулим роком, ми зайшли в поле садити картоплю на 10 днів пізніше, 22-го квітня. Не можу сказати, що це кардинально вплинуло на розвиток посівів, адже ми завжди починали посадку 10–20 квітня. Погода сприятлива, вологи достатньо. З 22-го квітня, тобто з моменту посадки картоплі, у Семиполках випало 130 мм опадів», –– розповів Ігор Мотько.

«Бровари-картопля» висадило 30 га картоплі столових сортів, яка після збирання буде продаватися в торгових мережах під брендом Papas. 

ТОВ «Бровари-картопля» відоме як насіннєве господарство «Агріко Україна», однак цього року посіви насіннєвої картоплі площею 100 га розмістили на орендованих землях у Чернігівській області. 

У цілому там висадили 11 сортів: Рівєра, Арізона, Пікассо, Рудольф, Еволюшн, Мадлен, Констанс, Арсенал, Раномі, Фонтане, Алюетт.

«Насіннєву картоплю в Чернігівській області вирощуємо на богарі. Столові сорти в Семиполках цього року будемо вирощувати на крапельному поливі. Раніше використовували поверхневий полив за допомогою барабанних котушок, виливали за один полив 200 кубічних метрів води на гектар. За рекомендаціями компанії «Іррігатор», що монтувала для нас систему крапельного зрошення, нам буде достатньо 50–70 куб. м. Щоправда, до цього часу полив не вмикали через значну кількість опадів, лише протестували систему після монтажу», – додав Ігор Мотько.

Читайте також: Рання українська картопля не може потрапити на полиці супермаркетів, – фермер

Журнали