Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Рання українська картопля не може потрапити на полиці супермаркетів, – фермер

Рання українська картопля не може потрапити на полиці супермаркетів, – фермер

Рання українська картопля не може потрапити на полиці супермаркетів, поки там не продадуть закуплену раніше імпортну по 20-30 грн/кг. Тоді як ціна на українську на найбільшому фермерському гуртовому ринку Півдня «Неждана» в селі Великі Копані на Херсонщині падає нижче собівартості – до 6-10 грн/кг.

Про це написав на своїй сторінці у Сергій Рибалко, директор ФГ «Аделаїда» на Херсонщині, члена ради директорів Української асоціації виробників картоплі.

За його словами, мережі супермаркетів закуповують великі партії імпортної картоплі за кордоном, ціна якої – 25-30 гривень. І поки її не продадуть, дешева українська картопля не з’явиться на прилавках.

«Маючи якісний український товар, ми робимо його експорт до Білорусі, а от потрапити на власні ринки не можемо. Цінник тої вітчизняної картоплі, яка все ж потрапила на полиці, вимушено високий, оскільки залишається нерозпроданим завезений продукт. Відповідно збут нашої картоплі мінімальний», – вважає Сергій Рибалко.

У той час як сусідні країни, такі як Молдова та Білорусь на період збирання картоплі обмежують ввіз картоплі. 

«Не маючи можливості експортувати, ми фактично закриті на власному ринку. Натомість зарубіжні виробники мають всі дозволи на ввіз» – зауважує фермер.

Сергій Рибалко повідомляє, що інтереси вітчизняних картоплярів обіцяв підтримати народний депутат Артем Чорноморов. Окрім того, Українська асоціація виробників картоплі готує звернення до Кабінету Міністрів та депутатів для захисту нашого дрібного та середнього фермера.

Читайте також: Українські картоплярі вимагають дзеркальні заходів до молдовських товарів

Журнали