Овочі-Ягоди-Сад

Перші обробки яблунь проводять хімічними пестицидами

Перші обробки яблунь проводять хімічними пестицидами

Перші обробки яблунь від шкідників проводять хімічними пестицидами, оскільки біологічні засоби починають ефективно діяти за средньодобової температури повітря +14 °С.

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Михайло Гунчак, канидат сільськогосподарських наук. наук, співробітник Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона». 

«Боротьбу зі шкідниками саме біологічними засобами слід починати, коли середньодобові температури повітря становлять вище як +14 °С, адже за нижчої температури дія мікроорганізмів, що входять до складу біопрепаратів, буде невисокою, – радить спеціаліст. – Тому під час перших оброблень яблуні («набухання бруньок» — «відокремлення бутонів») через погодні умови слід застосовувати хімічні пестициди» При цьому він акцентує, що при виборі пестицидів слід враховувати механізм їхньої дії, екотоксикологічні властивості та застосовувати низькотоксичні пестициди з невисокими нормами використання.

Михайло Гунчак зазначає, що плодовим насадженням яблуні значних збитків завдає близько 180 видів шкідників, які розташовуються та живляться на різних частинах дерева. При цьому численність окремих видів та ступінь пошкодження ними різних сортів є доволі різноманітним у різних природно-кліматичних зонах. 

«Для застосування в системах захисту яблуні біопрепаратів треба знати інформацію про наявність шкідників в яблуневому агроценозі. Саме показники рівня численності шкідників і їхніх природних ворогів повинні визначати вибір засобів захисту яблуні. Всі оброблення слід проводити за перевищення шкідниками їхніх економічних порогів шкідливості», – зауважує спеціаліст.

Читайте також: Нові сорти яблук не вирішать проблем садівників, – консультант