Овочі-Ягоди-Сад

Найкраща підготовка ґрунту під сад – садозміна

Найкраща підготовка ґрунту під сад – садозміна

Поспішне садіння дерев без відповідної підготовки може призвести до зниження врожайності або й до загибелі дерев. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» наголошує Роман Яковенко, кандидат сільського сподарських наук, співробітник Уманського національного університету садівництва.

Він зауважує, що підготовка ґрунту перед закладанням саду — важливий захід, від якого залежить продуктивність насаджень. Норми удобрення ділянки для майбутнього саду ґрунтують на даних агрохімічного обстеження. Фосфорне та калійне живлення вносять перед закладанням насаджень, азотне — під час вегетації.

«Нині є багато способів підготовки ґрунту під закладання плодових насаджень. За наявності великих площ у господарстві одним із способів є дотримання садозміни — чергування культур у просторі й часі, коли зерняткові, кісточкові, ягідні та польові культури вирощуються поетапно. За таких умов покращується поживний режим ґрунту і знижується негативний вплив ґрунтовтоми. Нині садозміну використовують рідко», – зазначає дослідник.

Рідке застосування садозміни, за словами Романа Яковенка, пояснюється зменшенням площі угідь, що їх обробляють господарства, а також орендними відносинами, наявністю в саду шпалери, градозахисної сітки і крапельного поливу, що спонукає спеціалізоване садівниче господарство повторно закладати насадження на місці розкорчованого саду, або навіть між зрізаними деревами у ряду.

Читайте також: Всупереч стереотипу черешня вибаглива до вимог ґрунту