Овочі-Ягоди-Сад

На Закарпатті заплакала лоза

На Закарпатті заплакала лоза

На виноградниках «Шато Чизай» біля міста Берегове на Закарпатті розпочався весняний сокорух. Краплі соку на весняних пагонах виноградарі називають «плачем лози». Найчастіше вони з’являються після чи у процесі весняної обрізки.

Про це повідомляє пресслужба господарства.

«Першими «заплакали» виногради мальовничих південних схилів масиву Мала Гора, а гості Шато відзначають і «сльози», які з’являються на кущах, що зростають біля офісу та будинку дегустацій», – зазначають у «Шато Чизай».

Як розповідає директор  з виноградарства Шато Чизай Геннадій Вачиля, плач лози, попри романтичну назву – стандартний процес, що відбувається навесні та є абсолютно нормальним.

«Це перша ознака того, що виноград прокидається після зими – почався сокорух. Рясний плач винограду свідчить про те, що лоза має розгалужене коріння, яке пролягає глибоко, і каже нам, що рослина отримує вдосталь води. Теруар Закарпаття славиться саме тим, що винограду не бракує ані тепла, ані вологи, і наші виноградники зростають без штучного поливу.

Також на якість врожаю позитивно впливають як особливості ґрунтів тих масивів, де вирощуємо виноград, та перепади денних і нічних температур – у подальшому це забезпечує комплексність ароматів і смаків вин Шато Чизай», – розповідає виноградар.

У господарстві додають, що стрімка цьогорічна весна заставляє виноградарів напружувати зусилля, щоб зробити обрізування вчасно.

Читайте також: Умови зими були сприятливі для винограду