Овочі-Ягоди-Сад

На Херсонщині овочівництво постраждає менше, ніж вирощування зернових, – експерт

На Херсонщині овочівництво постраждає менше, ніж вирощування зернових, – експерт

Внаслідок підриву Каховської ГЕС та спустошення зрошувальної системи більше постраждає вирощування сої та кукурудзи, ніж овочів, переконаний

Вадим Дудка, кервник консультаційної компанії «Агроаналіз» з міста Каховка, військовослужбовець ЗСУ.

Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

За його даними, Каховська зрошувальна система забезпечувала водою 330 тис. га землі, з них лише на 20-25 тис. га вирощувалися овочі. І дуже часто саме овочі зрошувалися зі свердловин.

На думку Вадима Дудки, на 3-4 роки, поки відновлюватиметься гребля ГЕС, крупні овочівники зможуть поміняти свої поля, орендувавши землю ближче до Дніпра, й прокласти тимчасові водогони від річки до полів на відстань до 5 км. Через вищу маржинальність бізнесу, вони зможуть сплатити й вищу орендну плату.

«Набагато важливіше та розумніше спростити процедуру реєстрації дозволу на свердловини, – наголосив Вадим Дудка. – Так, потрібно проводити експертизи, де вода солона, де – якісна, де її можна брати а де ні. Але ця процедура не має бути такою забюрократизованою та складною для фермера, як зараз (ще кілька років тому дозвіл на свердловину треба було отримувати за тими ж процедурами, як і дозволи на видобування нафти, а всім іншим можливість водокористування обмежували жалюгідними 12 куб.м/годину). Дайте можливість людям розумно використовувати воду зі свердловин. Адже як тільки вода з Дніпра перестала постачатися в окупований Крим, там максимально дозволили будівництво свердловин. Так, там це деінде призвело до засолення, бо відбувалося підтягування солоних вод Чорного моря. Але у нас ситуація інша: якщо зі свердловини брати воду, то на її місце, фільтруючись крізь грунти, надходитиме вода з Дніпра».

Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС постраждає 400-450 тис. людей, – учений