Овочі-Ягоди-Сад

Волинський фермер вирощує овочі замість зернових

Волинський фермер вирощує овочі замість зернових

Через труднощі з реалізацією і низькі ціни на зернові волинський фермер Микола Барабаш скоротив посіви зернових та висадив овочі. 

Про це повідомляє «Суспільне Луцьк». 

Цієї весни фермер уперше посадив ранню капусту на полі, де попередні роки сіяв пшеницю і ріпак. Площа поля біля села Покащів Луцького району – 4 га. 

Працівники фермерського господарства висаджують ранню капусту на полі біля села Покащів, де раніше вирощували зернові. Овочівництвом, говорить волинянин, хоче компенсувати менш вигідну рослинну сільгосппродукцію.

«Бачимо, що зараз пшениця – нерентабельна, кукурудза і соя – нерентабельні, ніякої ціни немає, проблеми на кордоні. Склади у нас є і пшениці дуже багато, і сої. Тому вирішили зменшити площі, але зайнятися овочівництвом, можливо, тут ми знайдемо свою нішу», – додав фермер.

Микола Барабаш каже: щоб здешевити виробництво, розсаду виростили самі у теплицях – це орієнтовно 170 тис. саджанців ранньої капусти. З його слів, на початкових етапах у капусту потрібно вкласти більше, ніж у зернові, бо насіння і засоби живлення та захисту коштують дорого.

Читайте також: Урожай овочів у 2023 році був на 10% вищий