Овочі-Ягоди-Сад

Лохину можна висаджувати навіть влітку

Лохину можна висаджувати навіть влітку

Висаджувати лохину на постійне місце можна навесні, восені й навіть влітку, оскільки ділянки замульчовані та обладнані крапельним поливом.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини на Житомирщині, творець сорту Фіолент та співавтор книги «Чорниця високоросла».

«На постійне місце вирощування саджанці зазвичай висаджують навесні (починаючи з кінця березня) чи восени. На полі їх обрізують, щоб усі рослини були рівномірними й кущилися. Для осіннього садіння є ризик підмерзання, тому на випадок безсніжної зими з температурами мінус 20–25 °С треба мати під рукою запаси хвої чи тирси, щоб підсипати саджанці на висоту у 10 см. Оскільки кущики садять у гребені, замульчовані чорною плівкою та обладнані крапельним поливом, на постійне місце їх можна переносити й улітку. Єдина перепона — влітку багато іншої роботи», – зауважив спеціаліст.

Він додав, що стрічки крапельного зрошення укладають з двох боків ряду рослин із невеликим інтервалом між крапельницями, оскільки важливо забезпечити вологою корені, поки вони не опанували весь об’єм ґрунту навколо. Якщо крапельниці далеко від них, ґрунт пересихатиме й рослина може загинути. 

«Під час посадки кореневу шийку саджанця заглиблюють на 2 см. Субстрат із кореневою системою слід щільно обжати ґрунтом. Щоб проконтролювати якість посадки, треба рослину потягти за верхівку. Якщо вона легко висмикнеться, значить, посадка проведена неправильно. Саджанець має міцно триматися за землю», – радить  Володимир Дмитрієв. 

Він нагадує, що мульчувати лохину потрібно обов’язково. Краще використовувати чорний плівковий або нетканий матеріал, під яким прокладають стрічки крапельного зрошення. Приміром, мульчування деревною тріскою потім потребуватиме прополювань або ручного видалення бур’янів. Найбільш поширена схема садіння: міжряддя — 3 м, між рослинами — 1 м, для низькорослих сортів — 0,8 м, високорослих — 1,2 м. На гектар плантації потрібно понад 3 тис. рослин, на 30 га — до 100 тис. Ширина міжряддя диктується наявною в господарстві технікою, яку використовують для скошування трави, проведення хімічних оброблень та інших агрономічних операцій.

Читайте також: Спеціаліст назвав першу ознаку якості саджанця лохини