Овочі-Ягоди-Сад

Дрібні фермери мають проблеми з збутом ранньої плодоовочевої продукції

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) відмічає критичну ситуацію із продажем ранньої продукції на Закарпатті та в південних регіонах України. 

Про це йдеться у повідомленні асоціації.

«Дрібні фермери, які вирощують надранні тепличні овочі говорять про значне зменшення попиту на продукцію і вже розуміють, що можуть в принципі не розпродати все, що виросло» – відмічають в асоціації.

Окрім проблем із доставкою продукції через карантин, обмежена робота багатьох ринків, де реалізувалося до 85% ранніх овочів і ягід.

«Погіршує ситуацію те, що населення України активно купує продукти з великим терміном зберігання і надає перевагу недорогій продукції, бо доходи різко впали. Тому вже зараз редиска та рання капуста, які коштують значно дорожче і зберігаються менше, ніж альтернативи, не в пріоритеті покупок у споживачів. Більше того – підприємства галузі громадського харчування (ГоРеКа) не працюють, а вони були серед найбільших покупців дорожчих видів овочів та фруктів! Ще гіршою буде ситуація з ранньою ягодою суниці садової (полуниці), яка почне надходити вже наприкінці тижня на ринок», – пояснила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва

Вона закликала фермерів підключатися до торгового онлайн майданчика, відкритого за участі УПОА.

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) рекомендував великим виробникам вже зараз подбати про інвестиції в рекламу, адже продавати певні види продукції, такі як дорогі види ягід, може бути складніше, ніж до запровадження карантину.

Читайте також:Зелень та овочі від фермерів під час карантину доставляють додому

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!