Овочі-Ягоди-Сад

Десертний фундук краще вирощувати малим фермерам, – агроном

Десертний фундук краще вирощувати малим фермерам, – агроном

Вирощування фундука для свіжого ринку є перспективним варіантом для господарств з невеликими обсягами продукції.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповів головний агроном фундукового саду корпорації «Галс Агро» Євген Лайтер.

«Якщо у вас завеликі обсяги, то ви можете зіткнутись з тим, що кількість фундука упреться у якісь місцеві ринки з їх об’ємами, – пояснив експерт. – Тобто ви не зможете продати велику кількість за короткий період. В Україні це може бути ще більш проблематичним, тому що з 2010 року, коли почався горіховий бум, і до появи італійських сортів і більш чіткої інформованості, які сорти підходять для переробки, значна частина садівництва висаджувала саме десертні сорти».

Бізнес на фундуку доволі різноманітний і його форма залежить від того, якою дорогою збирається піти підприємець, який його планує організувати, наголошує Лайтер. Першочергово треба визначитись, куди виробник піде з майбутнім продуктом – у переробку чи споживання у свіжому вигляді.

Раніше ми повідомляли, що у варіанті переробки українці можуть вирощувати необмежену кількість продукції, тому що світовий ринок фундука не перевантажений та, за оцінками аналітиків, буде гарантовано залишатись таким ще 10-15 років.

Читайте також: Фундуківники не мають повторити помилки виробників волоського горіха, – аналітик