Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

«Бейкуш» використовує на виноградниках формування лоз за типом одноплечий Гюйо

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
«Бейкуш» використовує на виноградниках формування лоз за типом одноплечий Гюйо

Сімейна виноробня «Бейкуш» (Миколаївська область) у виноградних насадженнях використовує схему 2,5×1 м зі щільністю 4 тис. рослин/га.

У частини сортів ряди орієнтовані з півночі на південь, у решти – зі сходу на захід. Таким чином, у господарстві хочуть дослідити, за якої орієнтації рядів насадження плодоноситимуть краще і як у виноробстві зарекомендує себе по-різному вирощена сировина.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

Насадження закладено кварталами по 36-40 рядів, кожний завдовжки 100 м.

Виноградні кущі сформовано за типом одноплечий Гюйо. Завдяки такому веденню куща плодову стрілку обновляють щороку, й лоза плодоносить на молодій деревині, якою вільно циркулює клітинний сік. Це підвищує якість отриманих ягід. Обсяг урожаю за такого ведення кущів є дещо меншим, ніж за формування за типом кордону.

Довжина плодової стрілки, яку залишають під час обрізування лоз, залежить від здатності сорту закладати плодові бруньки. У сортів, яким властиве плодоношення на вічках біля основи пагона, стрілку лишають коротшою, у тих, у яких плодоношення розподілене рівномірно, – довшою.

Довідка

Перші лози «Бейкуш» посадив у 2012 році. Сьогодні площа виноградників сягає 11 га. У 2018 році розпочалися офіційні продажі вин «Бейкуш» в Україні.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!