Овочі-Ягоди-Сад

Агроном розповів що допомогло експортувати ягоди в Об’єднані Арабські Емірати

лохина

ТОВ «Аграрна компанія «Еко-парк», розташоване в селі Чемер Чернігівської області у 2019 році експортувала ягоди в Об’єднані Арабські Емірати. Це стало можливим завдяки сертифікації Global G.A.P.

Про це Федір Прима, головний агроном «Аграрної компанії «Еко-Парк» розповів у колонці на AgroTimes.

Ягідне господарство було створене в листопаді 2015 року. Тут вирощують лохину на площі 35 га, ще 22 га – під обліпихою, посадки якої заклали минулого року.

«Пріоритетом є висока якість продукції та вихід на міжнародний рівень, – розповів головний агроном. – Тому від самого початку, щойно почали вирощувати лохину, було прийнято рішення про підготовку до експорту і отримання з цією метою міжнародного сертифікату Global G.A.P. Цей сертифікат потрібен для підтвердження стандартів якості і безпечності продуктів харчування. На мою думку, його можна назвати квитком на міжнародний ринок якісних продовольчих товарів».

Підготовку до сертифікації ми почали у 2016-му році. Залучили для цього міжнародного експерта-консультанта, який допомагав впроваджувати на підприємстві норми і правила, пояснював, підказував. І у 2018-му ми отримали Global G.A.P. за специфікаціями по двох культурах: лохині й суниці садовій.

Першу тестову партію лохини «Аграрна компанія «Еко-парк» експортувала 2019 року до ОАЕ. 

Не думку Федора Прими, сертифікація Global G.A.P. дає компанії переваги під час перемовин з потенційними клієнтами щодо укладення угод про співпрацю.

Читайте також: Першу партію українського часнику відправили до Великобританії