Овочі-Ягоди-Сад

Завдяки кооперації українські фермери експортували лохину в Об’єднані Арабські Емірати

Завдяки кооперації, участі в міжнародних проєктах розвитку торгівлі, та спеціалізованих виставках три українських фермерських господарства влітку 2020 року продавали лохину в найбільшій торгові мережі Об’єднаних Арабських Еміратів – Carrefour.

Про це в своїй колонці на AgroTimes розповів Олексій Прокопчик, менеджер з реалізації кооперативу BigBerryCoop.

Ідея створення ягiдного кооператива BigBerryCoop виникла у грудні минулого року. Об’єднання трьох ягідних виробників – ФГ «Грасс Авеню», СВК «Ягідки» та ФГ «Беррі Хілс» – у кооператив загальною площею 250 га дозволило фермерам вийти на міжнародний ринок.

«З партнерами з ОАЕ ми познайомилися під час виставки Fruit Logistica 2020 у Берліні, на колективному стенді українських виробників, куди потрапили за підтримки Проєкту International Trade Centre «Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива EU4Business». У співпраці з Асоціацією «Ягідництво України» Проєкт опікувався організацією роботи стенду», – зауважив Олексій Прокопчик.

Паралельно з ОАЕ, під спільною кооперативною торговою маркою, фермери увійшли у більшість роздрібних мереж України – «Сільпо», «Метро», «Мегамаркет», WineTime а також у ряд спеціалізованих магазинів.

«Величезною перевагою кооперації є масштабування – від колективних закупівель засобів захисту рослин, мінеральних та органічних добрив, матеріалів, необхідних для збору продукції, до колективних відвантажень ягоди, – наголосив спеціаліст. – Крім того, клієнтам цікавіше працювати з виробниками, які можуть запропонувати широкий асортимент сортів».

Читайте також: За 10 років площі під лохиною зросли у 15 разів