Елеватор

Порт «Ніка-Тера» наростив обсяги перевалки майже на 4%

У 2021 році вантажообіг порту «Ніка-Тера», що входить до Group DF, зріс з 7,38 млн. тонн до 7,63 млн. тонн.

Про це повідомляє пресслужба порту.

Порт переробив 6,9 млн. тонн експортних вантажів, 506 тис. тонн імпортних вантажів, 226 тис. тонн транзиту та каботажу.

Структура перевалки виглядала наступним чином:

– зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їх переробки – 4 млн 653 тис. тонн (61% від загального обсягу перевалки);

– навалочні вантажі відкритого зберігання – 2 млн 113 тис. тонн (28%);

– наливні вантажі – 490 тис. тонн (6%);

– добрива – 377 тис. тонн (5%).

У 2021 році кількість оброблених суден зросла з 409 до 453 (приріст 10%). При цьому кількість оброблених великотоннажних суден (водотоннажністю понад 65 тис. тонн) зросла з 23 до 24.

«Нам вдалося наростити обсяги перевалки, попри падіння вантажообігу в середньому по галузі на рівні 3,8%. Один із факторів зростання – гарний урожай у 2021 році. Шляхом удосконалення всіх бізнес-процесів ми пропонуємо аграріям цілком конкурентоспроможний сервіс з перевалки та обробки вантажів. Ми багато що змінюємо у наших бізнес підходах – такий має бути порт нового покоління. Ключовий принцип надання сервісу «Just in time» та збереження міжнародних стандартів в обслуговуванні є нашою конкурентною перевагою. Наш прогноз на 2022 рік – оптимістичний, однак це залежатиме від макроекономіки, чи збереже аграрна галузь країни свої врожаї», – прокоментував СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

Нагадаємо, в порту «Ніка-Тера» аналіз вантажів здійснюватимуть за хвилину. Також ми писали, що «Ніка-Тера» інвестувала в будівництво нової розв’язки в Миколаєві.