Елеватор

Перші мостові об’єкти WiM запустили на автошляхах в Херсонський порт

Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» запустило в Херсонській області перші в Україні мостові об’єкти автоматичного зважування в русі Weigh-in-Motion (WiM).

В агентстві повідомили, що об’єкти розташовані на під’їздах до Херсона і спроєктовані так, що об’їхати їх неможливо. Зокрема, на маршруті М-14 Одеса – Мелітополь — Новоазовськ датчики стоять на мосту через Дніпро, біля Олешків. На маршруті Р-47 Херсон — Нова Каховка — Генічеськ вони розташовані на мосту через Інгулець.

Обидві дороги – одні з головних транспортних магістралей всього Півдня України, оскільки ведуть до логістичних морських і річкових хабів. За цими маршрутами їздять зерновози, які часто рухаються з вагою 50-60 тонн, а іноді — 80 тонн. Майданчики «зважування в русі» перекривають трафік вантажних перевезень, кінцевою точкою яких є порт у Херсоні. Відтепер, жоден автомобіль, який переїжджає мости через Дніпро та Інгулець, не залишається непоміченим.

Датчики на мостах кріпляться до балок і визначають за їх прогином та вібрацією вагу автомобіля, а також відстань між осями. Високоточна система чеського виробництва дозволяє контролювати також стан мостового переходу.

Читай також: До кінця року на дорогах працюватиме 50 комплексів зважування авто у русі