Елеватор

Kernel інвестував у два термінали на Дунаї

Kernel інвестував у два термінали на Дунаї

Kernel інвестував у розвиток Дунайських портів й звів два термінали у Ізмаїлі та Рені.

Про це під час зустрічі з представниками ЗМІ в рамках «Зернового клубу» повідомив генеральний директор компанії Kernel Євген Осипов.

«Інвестувати в річні перевезення потрібно, навіть якщо вона не настільки ефективні, ніж море. Адже у цьому випадку українські аграрії зможуть гарантувати, що їх продукція дійде до покупця у належні строки», – зауважив він.

За словами генерального директора Kernel, фокус логістики компанії – морські перевезення зернових, соняшникової олії та шроту. Й найбільші обсяги агропродукції  Kernel експортує через «зерновий коридор».

«В той же час для нас та наших партнерів є важилвим забезпечення сталих поставок за будь-яких умов, тому ми інвестували у проєкти на річці Дунай: тут у нас є термінали з перевантажування олії та шроту, потужність якого становить 1 млн тонн олії та 1 млн тонн соняшникового шроту на рік. Всі об’єми, які переробляють наші ОЕЗ, повністю можемо експортувати річкою, чим і користуємося, коли «зерновий коридор» працює дуже погано», – зауважив Євген Осипов.

Також компанія єкспортує невеликі об’єми власної продукції до Європи.

«І хоч європейський ринок дійсно великий, але споживати він може лише 25% виробленої продукції в Україні. Відповідно 75% нам потрібно експортувати на інші ринки – до Північної Африки, Близького Сходу та Азії. Для того, щоб дотягнутися до цих ринків, автошляхи та залізниця не підходять. Тому тут або морський шлях, або річковий з подальшим перевантаженням у Чорному морі. Тому ми зараз розвиваємо ще один термінал на Дунаї, який займатиметься перевантаженням зерна для того, щоб ми мали змогу додатково експортувати річкою 2 млн тонн зерна на рік», – додав Євген Осипов.

Нагадаємо, українські дунайські порти можуть удвічі збільшити обсяги перевалки зерна.