Елеватор

Гнідавський цукрозавод і Біопаливно-енергетична компанія мають ліквідувати причини сморіду у Луцьку та Луцькому районі

Гнідавський цукрозавод і Біопаливно-енергетична компанія мають ліквідувати причини сморіду у Луцьку та Луцькому районі

Гнідавський цукровий завод і Біопаливно-енергетична компанія, що на Волині, порушують вимоги санітарного законодавства. До таких висновків дійшли спеціалісти Держпродспоживслужби за результатами позапланової перевірки підприємств.

Зокрема, Гнідавський цукровий завод не дотримується межі санітарно-захисної зони в 300 м. Біопаливно-енергетична компанія, яка спеціалізується на виготовленні біоетанолу з меляси й орендує приміщення цукрозаводу, не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами.

Позапланову перевірку було здійснено через велику кількість звернень громадяни щодо неприємного запаху в Луцьку та Луцькому районі, який пов’язували з діяльністю зазначених підприємств, повідомили у Держпродспоживслужбі.

Моніторинг стану атмосферного повітря в зоні впливу об’єктів у попередні роки не проводився, що є порушенням законодавства.

Відходи діяльності обох підприємств відправляються на поля фільтрації Гнідавського цукрозаводу (село Городище Луцького району). Туди ж перекачуються стоки каналізації з мікрорайону Вересневе у Луцьку, що не рекомендовано будівельними нормами. Мулові карти переповнені та не очищені. Нормативний розмір санітарно-захисної зони полів фільтрації не дотримується, оскільки в її межах є житлова забудова.

На момент перевірки відчувався стійкий запах, характерний для стічних вод біля будинків села Гірка Полонка (в межах санітарно-захисної зони) на південний схід від поля фільтрації.

Поблизу житлової забудови Гіркої Полонки в межах санітарно-захисної зони та на відстані 520 м виявлено перевищення гранично допустимої концентрації аміаку та сірководню.

Директори Гнідавського цукрозаводу та Біопаливно-енергетичної компанії отримали приписи про усунення причин та умов, що порушують санітарне законодавство щодо дотримання санітарно-захисної зони підприємствами, приведення в належний стан полів фільтрації, забезпечення здійснення моніторингових інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин від усіх наявних джерел у зоні впливу об’єктів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!