Елеватор

Агросектор у 2019 році вивів українські морські порти на рекорд перевалювання

За підсумками 2019 року морські порти України збільшили обсяги перевалювання вантажів на 18,4% та вийшли на рекордні показники за всю історію існування (за виключенням портів, розташованих у Криму).

Річний обсяг перевалювання вантажів 13 діючих портів вперше перевищив 160 млн тон, повідомили в Адміністрації морських портів України (АМПУ).

Найбільший вклад у рекордне перевалювання прогнозовано зробив український агросектор. Хлібні вантажі й олія склали понад третину (37,7%) від загального обсягу вантажопотоку в українських портах.

Перевалювання зернових, як порівняти з 2018 роком, зросло на 32% – до 54,6 млн тонн.

«Зафіксовані максимальні показники перевалювання зернових вантажів та руди, – наголосив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс. – Контейнерні перевезення здолали десятирічний максимум – 1 млн TEU. Одразу чотири порти – Південний, Миколаїв, Чорноморськ і Ольвія – вийшли на максимальний обсяг перевалювання з моменту свого заснування».

До того АМПУ вдруге спромоглася забезпечити днопоглиблення у портах в обсязі понад 7 млн м3, додав він.

Зростання перевалювання у 2019 році спостерігалося за всіма напрямами: експорт, імпорт, транзит, внутрішні перевезення. Але найбільш значущим – на 22,2%, майже до 121 млн тонн – було зростання експорту продукції українських виробників.

Імпорт збільшився на 8,7% – до 25,8 млн тонн. Перевалювання транзитних вантажів зросло майже на 8%, як порівняти з минулим роком, – до 11 млн тонн.

Лідерами за обсягами перевалювання вантажів у 2019 році традиційно є чотири порти: Південний – 53,9 млн тонн (+26,1%), Миколаїв – 33,4 млн тонн (+14,5%), Чорноморськ – 26,2 млн тонн (+21,4%), Одеса – 25,3 млн тонн (+16,8%).

Нагадаємо, торік порт «Ніка-Тера» на 48% збільшив перевалювання вантажів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!