Техніка

Найсучасніші технології і знання сприятимуть розвитку новацій у сільському господарстві

Поєднати науку і практику

Найсучасніші технології і знання сприятимуть подальшому вдосконаленню та розвитку новацій у сільському господарстві,  завдяки роботі Центру досліджень та розробок MZURI.

Що більше розвивається сільське господарство, що вищі цілі ставить перед собою агробізнес, то потужніші виклики постають перед ним у контексті відповідального господарювання. У тренді сьогодні технології, що дають змогу підвищити продуктивність без шкоди для природних ресурсів.

Увага сьогодні прикута до інновацій, здатних поліпшити екосистему поля й оптимізувати собівартість агровиробництва. Саме такою є філософія розумних рішень MZURI, з якою вже знайомі сільгоспвиробники багатьох країн світу. Втім, експерт смугового грунтообробітку – саме так називають аграрії техніку цієї компанії, – прагне і надалі вдосконалювати інжиніринг сільського господарства, поєднуючи його з найсучаснішими технологіями і знаннями. Знаковою подією, що вкотре засвідчила стратегічні орієнтири цього бренду , стало відкриття у січні 2020 року в польському місті Смелін Центру досліджень та розробок MZURI. Головним автором і творцем проекту став президент групи компаній Agro Land, доктор Марек Ружняк. Він – один із «першопрохідців» смугової технології у себе на батьківщині й активний популяризатор стрип-тілл у світі, зокрема, і в Україні.

Дослідницький центр MZURI у Польщі було створено менш ніж за рік – за підтримки Міністерства регіонального розвитку частково за кошти Європейського Союзу в рамках програми «Розумний розвиток». Попереду в науковців та розробників Центру– проведення всебічних досліджень та розширення знань про вирощування сільськогосподарських культур і новітніх технологій сівби та вирощування. Високотехнологічне обладнання фіто- й ґрунтової лабораторій дають змогу працювати у стислі строки, пришвидшуючи терміни вегетації, вчасно коригуючи внесення добрив та застосовуючи ЗЗР. Чимало проектів стосуватимуться дослідження стану ґрунту – його біотичних та абіотичних складових, а також впливу на них технології Mzuri Pro-Till.

Чимало українських аграріїв вже мали нагоду випробувати на своїх полях машини й знаряддя Mzuri для виконання смугового ґрунтообробітку з одночасним внесенням добрив і сівбою насіння. Відтак у багатьох уже є концептуальне розуміння, що технологія, за якої обробляється не більше як третина площі поля, дає змогу суттєво скоротити собівартість виробництва. Не потрібен плуг, дисковий агрегат, передпосівний культиватор, звичайна сівалка, розкидач мінеральних добрив тощо — загалом із сівбою зернових і просапних культур на полі цілком спроможний впоратися один агрегат й один трактор. Відповідно, протягом сезону потрібно менше пального, техніки, людських та інших ресурсів. Економія відчутна, разом із тим урожайність  зазвичай вища традиційної технології..

Та як отримувати прогнозовані результати в умовах кліматичних змін? Це сакраментальне питання вивчатиме команда експертів дослідницького Центру. Науковці аналізуватимуть результати застосування технології Strip-Till для ґрунтообробітку й поліпшення родючості ґрунтів. Одним із головних напрямів діяльності дослідників буде вдосконалення техніки Mzuri. Найновіші 3D сканери та принтери, обладнання для тестування якості металу, швів зварювання та якості конструкторських вузлів сівалок Mzuri – усе це лише частина сучасного оснащення, за допомогою якого фахівці втілюватимуть у життя свої наукові проекти.

Центр працюватиме, поєднуючи науку, технології та практику. Це стане запорукою революційних відкриттів у сільськогосподарській галузі, які дозволять зменшити енерговитрати та викиди CO2 в атмосферу й мінімізуватимуть негативний вплив людської діяльності на довкілля. Як неодноразово наголошував Марек Ружняк, смугова технологія  – це інше ставлення до процесів вирощування культур. Оскільки вона дає змогу успішно працювати там, де за допомогою класичного обробітку неможливо досягнути прийнятних результатів, за великим рахунком, стратегія й техніка MZURІ – поза конкуренцією.

газета “АгроМаркет”, лютий 2020 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у газеті “АгроМаркет” та інтернет-сторінці газети за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».

Інші статті в цьому журналі

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ