Тваринництво

Інновації від SPACE

Інновації від SPACE

Виставка SPACE приваблює відвідувачів з усього світу, посідаючи провідне місце як міжнародний інноваційний майданчик у галузі птахівництва.  

 
 

Виставка цього року пройшла зі значним позитивним настроєм — загалом панував оптимізм. Атмосфера відчувалася ділова, відвідувачі й учасники виставки демонстрували високу активність і зацікавленість. 

 

Space: планета тваринництва 

 

Провідний салон із тваринництва, який відбувся 11–14 вересня в м. Ренні (Франція), був покликаний показати досягнення та розвиток галузі тваринництва як у Франції, так і загалом у Європі. Цього року виставка SPACE відзначає своє 32-річчя й упевнено демонструє своє провідне місце і роль у розвитку тваринницької галузі Франції. Як одна з найбільших європейських спеціалізованих виставок із тваринництва у Європі салон показав позитивну динаміку глобального розвитку галузі та став професійним майданчиком для спеціалістів тваринництва й птахівництва багатьох країн світу. Важливу роль виставка відіграє в просуванні тваринницької галузі регіону Бретань, особливо генетики тварин. 

 

Цього року захід відвідало 108 347 осіб, із яких понад 16 000 — відвідувачі з-за кордону. Представлено було 1410 експонентів, із яких 456 — закордонні компанії із 41 країни. Займав він більшу площу, ніж попереднього року — 69 200 м.. Зацікавленість із боку закордонних відвідувачів до виставки значно зросла: делегації з 121 країни з усіх континентів світу відвідали SPACE. Традиційно на високому рівні відвідуваність виставки французькими фермерами — навіть цього року, незважаючи на те, що збирання кукурудзи у Франції на силос розпочалося на два тижні раніше ніж торік. Анна-Марі Кеменер, менеджер виставки, зазначила: «Цьогорічний салон продемонстрував, що SPACE посідає провідне місце серед сільськогосподарських виставок Франції та світу. Виставка поступово перетворюється на міжнародну виставку з тваринництва. Це наша стратегічна ціль, і ми її з року в рік поступово досягаємо. Ми стаємо виставкою, яка здатна консолідувати всі аспекти тваринництва: молочне та м’ясне ВРХ, свинарство, птахівництво, вівчарство. Салон, як завжди, відрізняється демонстрацією тварин на майданчику Open SPACE — це одна з наших візитівок серед світових виставок. Під час салону гості отримують унікальну можливість побачити весь спектр різних напрямів і діяльності у тваринництві, як-от годівля, ветеринарія, генетика, техніка й обладнання. Цим ми викликаємо великий інтерес із боку іноземних відвідувачів й експонентів, що засвідчує поступове перетворення салону на міжнародний професійний майданчик із тваринництва, де панує ділова, дружня атмосфера». 

 

Серед відвідувачів були фахівці з України, які представляли молочнотоварні підприємства ВРХ та підприємства в галузі птахівництва й свинарства. Спеціалісти-тваринники відвідали й ознайомилися з передовими рішеннями та досягненнями у напрямах свинарства, птахівництва, молочної та м’ясної ВРХ. Були організовані відвідування господарств регіону Бретань, де безпосередньо займаються свинарством, птахівництвом, кролівництвом, вівчарством, розведенням м’ясних і молочних порід ВРХ, для ознайомлення з особливостями утримання та розведення тварин.  

 

На виставці були представлені стенди компаній, які спеціалізуються на генетиці, гігієні та здоров’ї тварин, будівництві, енергетиці в сільському господарстві; виробництві обладнання для доїння й зберігання молока, кормів і кормових добавок; надають послуги для тваринництва, реалізовують засоби запліднення, сільськогосподарську техніку, трактори, техніку для оброблення ґрунту та збирання кормів, лінії роздачі кормів, тваринницьке обладнання тощо. Окремий павільйон було присвячено птахівництву, де були представлені низка як міжнародних, так і французьких компаній, що працюють у генетиці бройлерів, несучок, індиків, гусей, качок. Були компанії, господарська діяльність яких пов’язана з розведенням фазанів, цесарок, перепелів. 

 

Чого слід повчитися організаторам тваринницьких виставок і чим справді вражає виставка SPACE — це проведення конкурсу Open SPACЕ, на якому французи вишукано з високою організацією протягом чотирьох днів демонструють досягнення французької генетики м’ясної, молочної ВРХ та вівчарства широкій аудиторії відвідувачів. Понад 400 фермерів представили 750 тварин різних порід ВРХ й овець і взяли участь у конкурсах порід ВРХ, серед яких були: салерс, аквітанська світла, гасконська, шаролезька, лімузинська, обрак; молочні породи ВРХ: симентал, тарантез, гольштейн, монтбельярд, абонданс, нормандська породи. Яскраво пройшла демонстрація породи гольштейн в окремому конкурсі Challenge France Prim ‘Holstein, в якому взяли участь понад 200 найкращих тварин з 9 регіонів Франції. Ціни лотів на аукціоні досягали 10 тис. євро за корову. Limousin Breed Festival представив понад 100 найкращих тварин м’ясного тваринництва. Вперше на виставці відбувся конкурс породи партенес, на якому було представлено 70 тварин. 

 

На цьогорічному салоні виставкова площа під сільськогосподарську техніку була збільшена. На виставці представили насичену програму тематичних семінарів і конференцій. 

 

Особливу увагу цьогорічного салону було приділено технологіям точного землеробства, програмному забезпеченню,  роботизованим рішенням, де в окремому павільйоні протягом усіх виставкових днів спеціалісти ІТ-технологій ділилися своїми інтегрованими рішеннями й досягненнями в керуванні фермою. 

 

Окремо слід зазначити тематичний майданчик роботизованої техніки й технологічних удосконалень ESPACE, які демонстрували відвідувачам протягом усієї виставки. Особливу зацікавленість відвідувачів викликали роботи з роздачі кормів, перемішування підстилки в пташнику, для підштовхування кормів до корів, а також станок для вакцинації поросят, автоматизована система подачі корму до птиці, система розкидання підстилки. 

 

Фермери ознайомилися з роботом, який здійснює дезінфекцію пташників, здатен автономно обробити приміщення — стіни, стелю, підлогу. Місткість бака цього робота — 50 л, може дистанційно під’єднуватися окремим шлангом з окремим баком. Керування роботом відбувається дистанційно, його оснащено всім необхідним набором для миття та дезінфекції. Продуктивність робота дуже висока й свідчить про те, що найближчим часом з’являться машини, що будуть здатні працювати без водія-оператора на великих територіях й об’єктах навіть із ще більшим об’ємом бака для хімії. 

  

Компанії, які представляли на виставці нові рішення та розробки, брали участь у дуже популярному конкурсі інновацій INNOV`SPACE, який поважають як компаніїучасники, так і фермери. Цей конкурс із кожним роком стає все більше міжнародним, майже половина переможців представляють компанії зі США, Швеції, Німеччини, Ізраїлю й інших країн. Усього в конкурсі взяли участь 160 підприємств. Група незалежних суддів, до якої ввійшли представники INRA, Технічного інституту, INPI, ANSES й Аграрної Палати, відзначили 39 найкращих інноваційних продуктів нагородою INNOV`SPACE: одна золота зірочка. Також дев’ять переможців отримали найвищу нагороду за інноваційність — дві золоті зірочки. Серед них — компанія Devrand Ets із посівним агрегатом, здатним висівати насіння по стиглій пшениці; Furnier із рішенням удосконаленої підлоги для свинарства; Lallemand Animal Nutrition з інноваційним пробіотиком для бройлерів; Neotec-Vision із системою автоматизації для забійних цехів; Rabaud із роботом для миття та дезінфекції пташників і свинарників; Tatoma з автоматизованим змішувачем-кормороздавачем для ВРХ; Valorex-Inra за високопротеїнове насіння льону; Top Elevage — обладнання для видалення гною; Weda — система транспортування й дозування рідкого корму. Переможців авторитетної відзнаки вшанували нагородами INNOV`SPACE на щорічній церемонії нагородження в перший день виставки. Щорічну нагороду отримали підприємства, які впроваджують інновації в обладнання ферм, годівлю та здоров’я тварин, екологію підприємств і покращення умов праці. 

 

Говорить експерт

 

Амандін Кабо, координатор із птахівництва компанії Lallemand Animal Nutrition

 

— Наша компанія традиційно бере участь у виставці SPACE вже багато років. Досить вдалий професійний майданчик у галузі тваринництва. Багато клієнтів, партнерів із Франції відвідують цю виставку. Для Lallemand це завжди чудова можливість представити свої продукти, налагодити нові контакти й обговорити співпрацю. Нам надзвичайно приємно, що наш продукт LEVUCELL SB цього року отримав найвищу нагороду за інноваційність — дві золоті зірочки. Це нове розуміння безпеки кінцевого продукту. Кормова добавка для курчат-бройлерів є справжньою додатковою цінністю й абсолютно новим підходом до всього ланцюжка виробництва м’яса птиці. Продукт зменшує ризик виникнення сальмонельозу фактично від ферми до кінцевого споживання готового м’яса. Це перший випадок, коли кормова добавка дозволена й визнана в Європейському Союзі як елемент харчової безпеки. Це означає, що визнали переваги пробіотичної кормової добавки за межами зоотехнічних показників, її якість як чинника формування кінцевого продукту та користь для всього харчового ланцюжка — від виробництва до споживача.

 

Наталія Фонтено, директор з продажу по Східній Європі компанії OCTOPUS ROBOTS

 

— Октопус Роботс завжди рада бути учасником на виставці SPACE — найбільшої події для всіх аграріїв. Це велика можливість спілкування з професіоналами та потенційними клієнтами. Ми представили нашу розробку — автономного робота Октопус для дезінфекції приміщень і розпушування підстилки на фермах в удосконаленому вигляді. Ми додали ще дуже важливу функцію, яка дає можливість відсувати птицю зі шляху пересування робота. І це важливо для продуктивного використання нашого робота на птахофермах. Наш робот Октопус викликав фурор на виставці, і ми вже отримали результат — уклали контракт із клієнтом з Африки на покупку роботів. Виставка SPACE — це завжди продуктивно для нас.

 

Антоні Брюіз’єр, менеджер із міжнародного розвитку бізнесу компанії LODIGROUP

 

— Наша компанія активно співпрацює з виставкою SPACE протягом багатьох років. Це продуктивний майданчик для підтримання комунікації та презентації продуктів компанії LODIGROUP як для французьких фермерів, так і для гостей з інших країн. Особливо нас радує той факт, що на виставку приїжджає багато іноземних представників. Це дає нам можливість налагоджувати нові контакти й розвивати наші продажі в інших країнах. Компанія LODIGROUP досить динамічно розвивається, нам є що запропонувати фермерам у напрямі гігієни для птахівництва, свинарства та молочної ВРХ. Тому ми тут, на виставці SPACE, й активно представляємо нашу компанію та її продукти.

 

 

Геннадій Воробйов

журнал “Наше Птахівництво”, листопад 2018 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “Наше птахівництво” та інтернет сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 

 

Інші статті в цьому журналі
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
6
Статті з журналу:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ