Тваринництво
Головне:
Тваринництво

EuroTier – платформа для новаторів

Наше Птахівництво
Джерело:
Наше Птахівництво
Поділитись:
EuroTier – платформа для новаторів

На міжнародній виставці EuroTier 2016 було представлено багато цікавих рішень і продуктів для тваринницької та птахівничої галузей.

 

Із 15 по 18 листопада 2016 року у виставковому центрі міста Ганновер (Німеччина) проходила провідна світова виставка в галузі тваринництва EuroTier. І хоча тваринники збираються на EuroTier раз на два роки, спеціалізована програма для птахівників World Poultry Show проводиться в рамках виставки удвічі рідше. Цього року World Poultry Show стало місцем зустрічі фахівців птахівничої галузі з усього світу і важливим елементом виставки EuroTier. Виставка не зменшує масштабності: на площі приблизно 280 тис. м2 було представлено понад 2,5 тис. експонентів із 57 країн світу.

 

EuroTier наочно демонструє стрімкий технологічний розвиток, який відбувається в останні роки у тваринницькій галузі. Саме він дає змогу тваринникам покращувати технології виробництва, виробляти кращу продукцію за меншою собівартістю відповідно до міжнародних вимог якості. Цього року в рамках виставки презентували різні новинки для птахівничої галузі, що стосувалися обладнання, технологій утримання, годівлі та ветеринарного обслуговування птиці, логістики, будівництва сільськогосподарських і промислових об’єктів тощо.

 

Представлені на виставці інновації для птахівництва переважно були призначені для оптимізації витрат у виробництві птахівничої продукції, полегшення контролю за параметрами утримання тощо.

 

Чимало компаній демонстрували вдосконалені ветеринарні та кормові продукти, які дозволяють тримати на високому рівні санітарно-гігієнічне благополуччя господарства, зменшувати схильність птиці до зараження патогенними мікроорганізмами, вчасно профілактувати хвороби. Були представлені різні кормові добавки, здатні покращувати і стабілізувати стан кишкової флори.

 

Велику увагу було приділено обладнанню для утримання птиці. В основному експонувалося обладнання для підлогового утримання бройлерів та несучок, а також для утримання батьківських стад. Крім того, компанії презентували покращені моделі годівниць і напувалок для птиці. Сучасні тенденції розвитку птахівництва змушують виробників обладнання адаптувати свої моделі під особливості утримання птиці в тій країні, куди вони постачають свій продукт. Так, приміром, годівниці для бройлерів в одного й того самого виробника, що продає їх на американському й українському ринках, можуть істотно відрізнятися.

 

Велика кількість представлених на виставці інновацій стосувалася систем напування для птиці. Наприклад, значний інтерес викликали системи напування, де автоматично запускаються процеси промивання, безперервно здійснюється контроль якості води і попередження в разі браку води. Виробники пропонували різні рішення для автоматизованого аналізу і очищення води, подачі чистої води для напування, точного дозування рідких кормових добавок. Також були представлені системи для точного визначення і безперервного контролю якості повітря.

 

Частина експозиції була присвячена мінімізації викидів, очищення вивідного повітря. Тут презентували обладнання, покликане зменшити шкідливі викиди всередині приміщень, мінімізувати утворення пилу, аміаку тощо.

 

Двадцять п’ять представлених новинок отримали від EuroTier золоті та срібні нагороди за новаторське рішення. Чотири з них пропонують рішення для птахівничої галузі:

 

• кормова добавка Poultry Star (Biomin GmbH, Гетцерсдорф, Австрія), розроблена для птиці на основі специфічного для господаря поліштамового синбіотіка, що сприяє ранньому заселенню кишківника корисними мікроорганізмами;

 

• система Nutrition Easy (EW Nutrition, Фісбек, Німеччина), що дозволяє з високою точністю розподіляти корм безпосередньо в годівниці: система розпилює розчин добавки у годівниці зі швидкістю, яка контролюється швидкістю лінії подачі корму;

 

• система Optima E-Control (Lubing Maschinenfabrik, Барнсторф, Німеччина), що контролює і стабілізує тиск у системах подачі води для пташників;

 

• модульна система розвантаження ATLAS (Marel), яка дозволяє переміщувати птицю до конвеєрних ліній із найменшим стресом.

 

Окрім відзначених нагородами продуктів, заслуговували на увагу й інші, не менш важливі та ефективні рішення, що покращують виробничу діяльність птахівників, зменшують енерго- та трудовитрати, сприяють поліпшенню ефективності господарства.

 

Віра Славянська

журнал “Наше Птахівництво”, листопад 2016 року

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “Наше птахівництво” та інтернет сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 

Інші статті в цьому журналі
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
6
Статті з журналу: